You are currently viewing SCHLIERENZAUER: „NOWE PRZEPISY SĄ TROCHĘ SKOMPLIKOWANE”

SCHLIERENZAUER: „NOWE PRZEPISY SĄ TROCHĘ SKOMPLIKOWANE”

Schlierenzauer Gregor lot S.Piwowar - SCHLIERENZAUER: "NOWE PRZEPISY SĄ TROCHĘ SKOMPLIKOWANE"Austriacka gwiazda skoków narciarskich – Gregor Schlierenzauer – jest bardzo zadowolony ze współpracy z nowym trenerem kadry Heinzem Kuttinem i jak sam mówi, zwycięstwo w Einsiedeln jest następstwem dobrej atmosfery w drużynie. Schlieri skrytykował też nowy sposób rozgrywania zawodów, który jest testowany podczas zawodów Letniej Grand Prix.

 

Schlierenzauer zwyciężył w zawodach w Einsiedeln i było to jego 12 zwycięstwo w zawodach LGP w karierze. Na trzecim stopniu podium uplasował się jego reprezentacyjny kolega - Michael Hayboeck.

To bardzo ważne dla wszystkich zawodników, że wiedzą jak daleko już zaszliśmy. Dodało to nam dużo pewności siebie - powiedział Kuttin po konkursie w Szwajcarii.

- Cały czas jesteśmy dopiero na etapie treningów. Pojawiły się w nich jednak nowe rozwiązania i wszyscy razem pracujemy na najwyższym poziomie. Nastrój w drużynie jest bardzo dobry i jesteśmy na prawidłowym kursie - stwierdził Schlieri.

Jak wiemy, podczas tegorocznych konkursów LGP testowane są nowe przepisy rozgrywania zawodów, wedle których do końcowej noty dodawane są wyniki kwalifikacji. Schlierenzauer uważa, że dobrym rozwiązaniem są testy letnie, kiedy zawody nie mają tak wielkiego znaczenia. O samych regułach nie ma jednak najlepszej opinii. - Myślę, że jest to trochę skomplikowane - mówi. W gronie krytyków nowych przepisów jest także m.in. niemiecki skoczek Andreas Wellinger.

Obecnie austriacka drużyna przebywa już we francuskim Courchevel, gdzie przygotowuje się do zawodów Letniej Grand Prix, które odbędą się tam 15 sierpnia.

 

Źródło: oe24.at

 

Dodaj komentarz