You are currently viewing POLSCY JUNIORZY ODPUSZCZAJĄ START w FIS Cup w KUOPIO

POLSCY JUNIORZY ODPUSZCZAJĄ START w FIS Cup w KUOPIO

Mateja Robert S.Piwowar - POLSCY JUNIORZY ODPUSZCZAJĄ START w FIS Cup w KUOPIOJak poinformował trener Robert Mateja, polska kadra juniorów nie weźmie udziału w najbliższych zawodach z cyklu FIS Cup w fińskim Kuopio (14-15 sierpnia). Nasi reprezentanci będą w tym czasie trenowali w Polsce, czeka ich m.in. zgrupowanie w Szczyrku i Zakopanem.

 

– Po ostatnich startach ten tydzień mamy troszkę wolniejszy, bo mamy zaplanowany tylko jeden trening na skoczni w Szczyrku. Trening na skoczni zrealizujemy w środę, a tak po za tym chłopcy mają rozpisany plan treningowy i trenują na miejscu w domach. Natomiast w przyszłym tygodniu będziemy mieli zgrupowanie w Zakopanem – mówi Mateja.

Trener juniorów powiedział też kilka słów o najbliższych planach startowych. – 29 i 30 sierpnia we Frensztacie odbędą się zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego, w których weźmiemy udział i to są nasze najbliższe starty. Jednak przed tymi konkursami będziemy musieli zrobić jakieś eliminacje krajowe, ponieważ w grę wchodzą również chłopcy spoza kadry, tacy jak Andrzej Zapotoczny czy Grzesiek Miętus. Po prostu będziemy chcieli wybrać sześciu najlepszych, żeby mocną grupą tam wystartować, ponieważ kadra Maćka Maciusiaka leci na konkursy do Japonii.

W dotychczasowych czterech konkursach FIS Cup 2014/2015 w Villach i Hinterzarten, polscy skoczkowie plasowali się na podium trzykrotnie. Drugie miejsca zajmowali Łukasz Podżorski i Krzysztof Leja, a trzecie miejsce wywalczył Dawid Jarząbek. W klasyfikacji generalnej najwyżej plasuje się Podżorski (149 pkt / 5. miejsce).

 

Źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz