You are currently viewing THOMAS MORGENSTERN POWRÓCIŁ NA DUŻĄ SKOCZNIĘ

THOMAS MORGENSTERN POWRÓCIŁ NA DUŻĄ SKOCZNIĘ

Morgenstern Thomas Innsbruck fot.Julia .Piatkowska - THOMAS MORGENSTERN POWRÓCIŁ NA DUŻĄ SKOCZNIĘDwa groźne upadki na skoczni, a później srebro na Igrzyskach w Soczi, które było przerwą w przemyśleniach o końcu kariery. Teraz powrócił na dużą skocznię i nie zamierza się poddawać. – Czuję się dobrze i jestem zdrowy. Mam motywację – powiedział w jednym z wywiadów Thomas Morgenstern.

 

Popularny „Morgi” zakończył właśnie swoje pierwsze treningi na dużej skoczni im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen (K-125 / HS-140). Do tej pory trenował na mniejszych obiektach, w Villach i Szczyrku. Prawdopodobieństwo, że Austriak będzie kontynuował swoją sportową karierę, cały czas wzrasta. – Na początku byłem bardzo zdenerwowany, ale później wszystko poszło dobrze – poinformował Morgenstern na jednym z portali społecznościowych.

W ostatnich tygodniach 27-latek wielokrotnie podkreślał, że ostateczna decyzja o kontynuacji sportowej kariery, będzie zależała od skoków na dużej skoczni. – Myślę, że na tym etapie wyjaśni się wiele niewiadomych. W końcu pojawia się pytanie, jak potoczy się dalej moja kariera. Mam nadzieję, że rozwieje się ono w powietrzu i nie będę go więcej stawiał powiedział w ostatnim czasie Morgi.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie zimowym 2013/14 Thomas Morgenstern uległ dwukrotnie poważnemu wypadkowi na skoczni. Po drugim, który miał miejsce na początku stycznia podczas lotów narciarskich na Kulm, trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie spędził dłuższy czas. 27-latek jest jednak sportowcem niezwykle mocnym psychicznie i szybko wrócił do treningów, które pozwoliły mu wystartować na ZIO w Soczi gdzie wraz z kolegami zdobył srebrny medal w konkursie drużynowym. Po tej największej imprezie w sezonie, zawodnik zakończył wcześniej swoje starty.

 

Źródło: oe24.at

 

Dodaj komentarz