You are currently viewing TRENINGI POLSKIEJ KADRY w COURCHEVEL, NIEGROŹNY URAZ STOCHA (AKTUALIZACJA)

TRENINGI POLSKIEJ KADRY w COURCHEVEL, NIEGROŹNY URAZ STOCHA (AKTUALIZACJA)

Stoch Kamil B.Leja - TRENINGI POLSKIEJ KADRY w COURCHEVEL, NIEGROŹNY URAZ STOCHA (AKTUALIZACJA)Polska kadra A pod wodzą Łukasza Kruczka już od kilku dni przebywa we francuskim Courchevel, gdzie przygotowuje się do zawodów Letniej Grand Prix. Niestety podczas jednego z treningów urazu mięśnia nabawił się Kamil Stoch, przez co jego start w piątkowych zawodach stanął pod znakiem zapytania.

 

- Dziś przez drobny uraz mięśnia popołudniowy trening moich kolegów na skoczni oglądałem z tej perspektywy. Mam nadzieję, że do piątku wszystko będzie już w porządku - napisał Mistrz Olimpijski z Soczi dodając zdjęcie ukazujące jego samego siedzącego pod skocznią Le Praz.

Kruczek Lukasz B.Leja 300x200 - TRENINGI POLSKIEJ KADRY w COURCHEVEL, NIEGROŹNY URAZ STOCHA (AKTUALIZACJA)
Łukasz Kruczek, fot. Bartosz Leja

Zapytany przez nas o tą sytuację trener kadry Łukasz Kruczek, powiedział: - Kamil zderzył się na rozgrzewce z innym zawodnikiem i ma stłuczony mięsień. Jest na tyle ustabilizowanym i pewnym zawodnikiem, że zdecydowaliśmy o odpuszczeniu kilku treningów. Z doświadczenia wiemy, że skakanie „na siłę” nie wychodzi dobrze. Więcej będziemy mogli powiedzieć jutro. Ogólnie w dotychczasowych skokach Kamila brakuje jeszcze tylko kilku drobnych elementów składających się na bardzo dobre skoki. 

Dzisiaj, w czwartek wiemy już, że sytuacja się unormowała i Stoch wystąpi w piątek w Courchevel.Nie ma zagrożenia.  Dziś trenował normalnie na siłowni - powiedział nam przed chwilą trener Kruczek.

Polski szkoleniowiec pochwalił też Piotra Żyłę, który w tegorocznych letnich zawodach (LGP i LPK) nie schodzi póki co z podium. - Najtrafniejszym określeniem Piotrka bedzie takie, że jest to zawodnik z najrówniejszą i dobrą dyspozycją co potwierdza w zawodach.

Zyla Piotr coc.wisla .2014 j.piatkowska 300x200 - TRENINGI POLSKIEJ KADRY w COURCHEVEL, NIEGROŹNY URAZ STOCHA (AKTUALIZACJA)
Piotr Żyła, fot. Julia Piątkowska

Kruczek zapytany o aktualną dyspozycję pozostałych kadrowiczów, odparł: - Znacząco innego obrazu od tego, który był widoczny w Einsiedeln nie ma. Trochę lepiej skacze Klimek Murańka, Maciek Kot miał z kolei trudniejsze chwile. Reszta, czyli Janek Ziobro, Dawid Kubacki i wspomniani Piotrek Żyła i Kamil Stoch - skaczą OK.

Trener polskiej kadry potwierdził też to, że jego podopieczni nie wezmą udziału w zawodach LGP w Hakubie (23-24 sierpnia). - Zawodnicy z grupy A do rywalizacji w Grand Prix wrócą zgodnie z pierwotnie założonym scenariuszem na ostatnie dwa starty (Hinzenbach, Klingenthal). Na tą chwilę nie przewidujemy zmian. W napiętym kalendarzu startów trzeba znaleźć czas na przygotowania - powiedział. Do Japonii polecą zatem skoczkowie kadry B (Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny) pod wodzą Macieja Maciusiaka.

Jak wiemy, skoczkowie rywalizują w tegorocznych zawodach w nowych, szerszych kombinezonach. Jak skomentował to Kruczek? - Nie widać wiekszej różnicy.  Może jedynie materiał niszczy się trochę wolniej - zakończył.

 

informacja własna

 
 

Dodaj komentarz