You are currently viewing UPADEK SCHLIERENZAUERA w COURCHEVEL (WIDEO)

UPADEK SCHLIERENZAUERA w COURCHEVEL (WIDEO)

Schlierenzauer Gregor Klingenthal J.Piatkowska - UPADEK SCHLIERENZAUERA w COURCHEVEL (WIDEO)Wielu fanów zaniepokoiła informacja o upadku Gregora Schlierenzauera podczas jednego z treningowych skoków we francuskim Courchevel. Jak stwierdził sam zawodnik, posiniaczone biodro nie przeszkodzi mu jednak w starcie w sobotnich zawodach z cyklu Letniej Grand Prix.

 

- Nieprawidłowe ułożenie nart przy lądowaniu i kończysz upadkiem na nos. Skoki narciarskie są wrażliwe i nie wybaczają błędów. To stara mądrość, która potwierdziła się w Courchevel. Na szczęście upadek obył się bez konsekwencji, jedynie biodro jest posiniaczone. Nie ma się czym martwić, trening przebiega normalnie, a start w Courchevel nie jest zagrożony - poinformował „Schlieri” na swoim blogu. Dodał też, że treningi trwają dalej i nic nie przeszkadza mu w oddawaniu dalszych prób.

Wideo z upadku możecie zobaczyć na oficjalnym profilu skoczka na Instagramie >>>

24-letni Austriak potwierdził też, że ma mieszane uczucia dotyczące nowych przepisów rozgrywania zawodów, testowanych podczas LGP. Jak dodaje, faktem jest jednak, że aby zwyciężać, nadal trzeba po prostu odawac dobre skoki co udowodnił w szwajcarskim Einsiedeln.

Konkurs LGP w Courchevel już 15 sierpnia (piątek).

 

Źródło: schlieri.at

 

Dodaj komentarz