You are currently viewing KONKURS w COURCHEVEL OSTATNIM z NOWYMI PRZEPISAMI ROZGRYWANIA ZAWODÓW

KONKURS w COURCHEVEL OSTATNIM z NOWYMI PRZEPISAMI ROZGRYWANIA ZAWODÓW

Hofer Walter fot.Katarzyna.Sluzewska - KONKURS w COURCHEVEL OSTATNIM z NOWYMI PRZEPISAMI ROZGRYWANIA ZAWODÓWJak się okazuje, jutrzejszy konkurs LGP w Courchevel będzi ostatnim tego lata, podczas którego testowany będzie nowy system przeprowadzania zawodów, który zakłada włączenie punktów z kwalifikacji do końcowych not zawodników. Od następnych konkursów w Hakubie powrócą znane poprzednio zasady, wedle których liczyć się będą tylko dwie serie konkursowe, zniesiony zostanie też podział na grupy.

 

Mamy wystarczająco dużo danych zgromadzonych po konkursach w Wiśle, Einsiedeln i już jutro z konkursu w Courchevel, aby omówić tą kwestię w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Dlatego też powrócimy do starego formatu zawodów już w Hakubie i Ałmatach. To również da nam szansę, aby zrobić korekty, przed końcowymi konkursami – powiedział dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer portalowi Berkutschi.com.

Wśród innych powodów takiej decyzji, Hofer podał też problemy techniczne w wyświetlaniu aktualnych wyników podczas transmisji telewizyjnych. To czy nowy system rozgrywania zawodów w lotach narciarskich przyjmie się na sezon zimowy, dowiemy się jesienią podczas kolejnego spotkania FIS-u.

Przypomnijmy, że wśród sceptyków całej idei znaleźli się m.in. Gregor Schlierenzauer, czy Andreas Wellinger.

 
Źródło: berkutschi.com
 

Dodaj komentarz