You are currently viewing Cztery Polki wystąpią w FIS Cup we Frenstacie, skład Polaków na LPK jutro

Cztery Polki wystąpią w FIS Cup we Frenstacie, skład Polaków na LPK jutro

Polskie.skoczkinie Palasz.Szwab .Rajda .Twardosz fot K.Sluzewska.J.Piatkowska - Cztery Polki wystąpią w FIS Cup we Frenstacie, skład Polaków na LPK jutroPrzed nami weekend ze skokami narciarskimi we Frenstacie (28-30 sierpnia). Odbędą się tam zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz żeński FIS Cup. W międzynarodowych zawodach pań po raz pierwszy w historii wystąpia aż cztery reprezentantki Polski. Skład męski zostanie wyłoniony po jutrzejszym teście na skoczni w Szczyrku.

 

W zawodach FIS Cup Pań wystąpią natomiast aż cztery reprezentantki Polski. Na rozbiegu skoczni we Frenstacie pojawią się oczywiście nasze najbardziej doświadczone skloczkinie, czyli Magdalena Pałasz oraz Joanna Szwab. Dodatkowo do Czech pojadą Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) oraz Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice), które podczas międzynarodowej rywalizacji będą nabierać cenne doświadczenie. Przed rokiem Pałasz w FIS Cup we Frenstacie była 7. i 8., a Szwab 12. i 11. Dla Rajdy i Twardosz będzie to międzynarodowy debiut. – Dla nich to czysta przygoda i nauka czegoś nowego. Na pewno będzie to dla nich duże przeżycie, ale patrząc na to jak skaczą, wierzę, że sobie poradzą. Wyniki nie mają jednak w tym wypadku żadnego znaczenia, najważniejsze jest to, aby powolutku wdrażać je w arenę międzynarodowej rywalizacji – powiedział nam trener polskich skoczkiń, Sławomir Hankus.

Skład Polaków na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego zostanie wyłoniony w dniu jutrzejszym po testowej rywalizacji na skoczni w Szczyrku. Wezmą w niej udział zawodnicy kadry juniorskiej pod wodzą Roberta Matei (Paweł Gut, Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski, Adam Ruda, Andrzej Stękała) oraz kilku skoczków spoza kadr, którzy prezentują aktualnie wysoką dyspozycję. W testach nie weźmie udziału Sebastian Hebel, który po upadku na Wielkiej Krokwi pauzuje z powodu kontuzji.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz