You are currently viewing Red Bull 400 – ekstremalny bieg na dużej skoczni w Harrachovie już wkrótce

Red Bull 400 – ekstremalny bieg na dużej skoczni w Harrachovie już wkrótce

Harrachov Certak.125 fot.Julia Piatkowska - Red Bull 400 - ekstremalny bieg na dużej skoczni w Harrachovie już wkrótceBieg którego trasa wyznaczona jest na dużej skoczni narciarskiej (K-125) w czeskim Harrachovie przyciągnie sympatyków sportów ekstremalnych w drugi weekend września. Wyścigi te mają już kilkuletnią tradycję, jednak w Czechach są organizowane po raz pierwszy.

 

13 września (sobota) o godzinie 9:00 rozpocznie się wymagający bieg po skoczni K-125 w Harrachovie usytuowanej na zboczu Čertovej Hory. Biegacze będą mieli do pokonania 400 metrów w górę skoczni. Aby móc wystartować w tym wydarzeniu należy mieć ukończone 15 lat. Przewidziane zostały nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowane przez sponsora całej imprezy – Red Bull. 

Organizatorzy przewidzieli 500 miejsc startowych w kategoriach:

– mężczyźni (170)

– kobiety (50)

– sztafety 4×100: męska (20), mieszana (20), strażaków (30)

Program:

  • 9:00-10:30 – rozdanie numerów startowych
  • 11:00 – eliminacje mężczyzn i strażaków 
  • od 14:00 – biegi finałowe w poszczególnych kategoriach
  • 16:15 – rozdanie nagród

Zapisy wciąż trwają (na stronie poniżej), powstała również strona biegowego wydarzenia na portalu facebook.com. Więcej o ekstremalnym biegu można dowiedzieć się ze strony redbull.com. Przypomnijmy, że w minionych latach podobne imprezy odbyły się na mamucich obiektach w Tauplitz i Planicy.

W najbliższy piątek podobne wydarzenie odbędzie się w Karpaczu, pisaliśmy o nim Tutaj

 

Źródło: redbull.com

 

Dodaj komentarz