You are currently viewing Sara Takanashi i Taku Takeuchi najlepsi w krajowych zawodach w Myoko Kogen

Sara Takanashi i Taku Takeuchi najlepsi w krajowych zawodach w Myoko Kogen

W ostatni weekend sierpnia skoczkowie i skoczkinie rywalizowali w krajowych zawodach na normalnej skoczni w japońskim Myoko Kogen (Akakura / Red Warehouse Jump K-90 / HS-100). W swoich kategoriach wygrali m.in. Sara Takanashi oraz Taku Takeuchi.

W niedzielę (31 sierpnia) w Japonii zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na skoczni w ramach 14. Festiwalu Skoków w Myoko Kogen. Na belce startowej pokazało się łącznie 123 sportowców, których zmagania oglądało na trybunach ok. 4000 widzów.

takanashi sara lot fot.s.piwowar 300x200 - Sara Takanashi i Taku Takeuchi najlepsi w krajowych zawodach w Myoko Kogen
Sara Takanashi, fot. Stefan Piwowar

Młodziutka Sara Takanashi po raz kolejny pokazała swoją klasę i dominację w żeńskich skokach narciarskich. 17-latka już w pierwszej serii osiągając odległość 90,5 metra odleciała rywalkom, a swoje zwycięstwo przypieczętowała rekordowym skokiem na 100,5 metra (243.5 pkt.). Na drugim miejscu, z ogromną, 47-punktową stratą uplasowała się Yuki Ito (75,5 / 91,0 m; 196.5 pkt). Podium uzupełniła Ayumi Watase (72,0 / 82,0 m; 168.0 pkt). W czołowej szóstce sklasyfikowane zostały także Kaori Iwabuchi (71,0 / 79 m; 158.8 pkt), Yuka Seto (70,5 / 78,5 m; 155.5 pkt) i Misaki Shigeno (68,0 / 80,0 m; 154.5 pkt).

W kategorii mężczyzn ponownie nie miał sobie równych Taku Takeuchi, który w obu seriach lądował najdalej (96,0 / 96,5 m; 257.0 pkt). Na drugiej pozycji znalazł się Reruhi Shimizu (92,5 / 92,0 m; 237.0 pkt), który do lidera stracił 20 punktów. Na najniższym stopniu podium znalazł się Shohei Tochimoto (89,0 / 95,5 m; 236.5 pkt). Tuż za podium sklasyfikowany został Yuta Watase (90,0 / 91,5 m; 229.0 pkt), a piątą pozycję, z łączną notą 228 punktów, zajęli wspólnie Sho Suzuki (90,5 / 90,5 m) oraz Yumu Harada (89,0 / 92,0 m).

Źródło: skispringen-news.de