You are currently viewing „Kill the Devil Hill” – wbiegli na skocznię w Karpaczu, za rok Zakopane, Wisła i Szczyrk (WIDEO)

„Kill the Devil Hill” – wbiegli na skocznię w Karpaczu, za rok Zakopane, Wisła i Szczyrk (WIDEO)

Kill the Devil Hill Karpacz.2014 - „Kill the Devil Hill” - wbiegli na skocznię w Karpaczu, za rok Zakopane, Wisła i Szczyrk (WIDEO)Skocznia „Orlinek” w Karpaczu była w miniony piątek miejscem esktremalnego biegu Kill the Devil Hill. Na starcie pojawili się entuzjaści biegania zarówno z Polski, jak i z zagranicy, m.in. z Czech. Poza sportowym aspektem imprezy, całe wydarzenie miało na celu promocję niszczejącego obiektu, który niegdyś tętnił narciarskim życiem.

 
Kill the Devil Hill Karpacz.2014 3 300x196 - „Kill the Devil Hill” - wbiegli na skocznię w Karpaczu, za rok Zakopane, Wisła i Szczyrk (WIDEO)
Ekstremalny bieg na skoczni „Orlinek” w Karpaczu, fot. killthedevilhill.pl

Sprint Kill the Devil Hill był biegiem bardzo wymagającym. Na zawodników czekała 300-metrowa trasa składająca się z 50 m rozbiegu, 50 m zbiornika wodnego, 140 m zeskoku, oraz 60 m rozbiegu skoczni. podbieg. Na śmiałków czekało ponad 30 stopniowe nachylenie zeskoku. Wyczerpująca rywalizacja odbywała się oczywiście w odwrotnym kierunku, niż typowa rywalizacja skoczków. W zmaganiach wzięło udział kilkadziesiąt biegaczy, wśród których byli zagraniczni goście, a także kobiety.

Odnotujmy, że pierwszym męczyzną na mecie był Piotr Łobodziński (czas: 03:17,00). Wśród kobiet najlepsza okazała się Danuta Piskorowska (04:10,02).

Na każdego uczestnika biegu czekał pamiątkowy medal, a dla najlepszych – nagrody pieniężne (za pierwsze miejsce – 3000 zł, drugie – 1000 zł, trzecie – 500 zł).

Kill the Devil Hill Karpacz.2014 2 300x196 - „Kill the Devil Hill” - wbiegli na skocznię w Karpaczu, za rok Zakopane, Wisła i Szczyrk (WIDEO)
Ekstremalny bieg na skoczni „Orlinek” w Karpaczu, fot. killthedevilhill.pl

Organizator całego przedsięwzięcia Tomasz Stanek, chce w przyszłym roku przeprowadzić podobne zawody na czterech polskich skoczniach narciarskich (Puchar Polski 4 Skoczni w Kill the Devil Hill). Do Karpacza miałyby dołączyć: Szczyrk, Wisła i Zakopane. Według planów, na każdym z obiektów warunki przypominałyby tegoroczny bieg (przeprawa przez zbiornik wodny i podbieg na szczyt skoczni). Jak się okazuje, nawet igielit znajdujący się na tamtejszych skoczniach, nie byłby przeszkodą w rozegraniu zawodów. – Można wyłożyć na całym igielicie siatki, których zawodnicy mogliby się trzymać. Powstałyby też specjalne baseny, tak jak to jest teraz na Stadionie Narodowym. Chcemy utrzymać regulamin i filozofię imprezy – powiedział nam Stanek.

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na facebookowym profilu Kill the Devil Hill.

 

 

Źródło: killthedevilhill.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz