You are currently viewing Łukasz Kruczek dla SP: „Zgrupowanie w Predazzo jedno z bardziej udanych, Stoch i Żyła najlepsi”

Łukasz Kruczek dla SP: „Zgrupowanie w Predazzo jedno z bardziej udanych, Stoch i Żyła najlepsi”

Stoch Kamil fot.Katarzyna.Sluzewska - Łukasz Kruczek dla SP: "Zgrupowanie w Predazzo jedno z bardziej udanych, Stoch i Żyła najlepsi"Polscy skoczkowie są aktualnie na etapie przygotowań do zawodów kończących tegoroczny cykl Letniej Grand Prix. Podopieczni Łukasza Kruczka skakali ostatnio we włoskim Predazzo, a jednym z najlepiej spisujących się Polaków był Kamil Stoch, który na tamtejszych obiektach został ponad rok temu Mistrzem Świata. Intrygować mogą też... metody szkoleniowe trenera kadry A.

 
zylapiter wm 300x200 - Łukasz Kruczek dla SP: "Zgrupowanie w Predazzo jedno z bardziej udanych, Stoch i Żyła najlepsi"
Piotr Żyła, fot. Bartosz Leja

Polska kadra A odbyła na początku września kilkudniowe zgrupowanie we włoskim Predazzo na skoczniach Trampolino Dal Ben (HS-106 i HS-134).

- Treningi przebiegły bardzo dobrze. Sądzę, że było to jedno z bardziej udanych zgrupowań w bieżącym sezonie przygotowawczym. Najlepiej spisywali się na nim Kamil Stoch i Piotrek Żyła, ale z bardzo dobrej strony pokazał się też Dawid Kubacki i w części treningów Jasiek Ziobro. Najwięcej pracy przed sobą mają Klimek Murańka i Maciek Kot - powiedział nam trener Kruczek.

kubacki d.as 300x199 - Łukasz Kruczek dla SP: "Zgrupowanie w Predazzo jedno z bardziej udanych, Stoch i Żyła najlepsi"
Dawid Kubacki, fot. Agnieszka Sierotnik

Jak się okazuje, polski szkoleniowiec ma dość nietypowe metody szkoleniowe, które mają sprawić, że nasi skoczkowie w żadnym skoku nie zapomną wykonać klasycznego telemarku. Każdy kto zapomni tego zrobić, musi pieszo wspiąć się po schodkach, aż pod sam próg skoczni i nie skoczyć, a zjechać z samej góry zeskoku. Filmik prezentujący taki wyczyn zamieścił ostatnio na swoim oficjalnym facebookowym profilu Maciej Kot.

- Każdy element, który w znacznym stopniu wpływa na punktację jest bardzo ważny. Ta zasada dotycząca telemarku, jest już długo przez nas stosowana i co najważniejsze - przynosi efekt - tłumaczy Kruczek.

Trener powiedział nam także nieco o planach kadry na najbliższy czas. Reprezentanci kadry "A" na 95% odpuszczą zawody FIS Grand Prix w kazachskich Ałmatach (20-21 września). Nie wezmą też udziału w zaplanowanych na 13 września zawodach Pucharu Solidarności w Zakopanem. - W tym tygodniu mamy jeszcze jeden dzień skakania w Szczyrku, a w kolejnym tygodniu Wisła. Później zostaną nam starty w Letniej Grand Prix - zakończył Kruczek.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Ten post ma 3 komentarzy

  1. korus

    Zgadzam się z Dragonem – jakiś czas temu myślałem, że będą się tu pojawiać tylko kopie oczywistych wiadomości, które widnieją już na innych stronach, ale myliłem się – co jakiś czas robicie wywiady, nie pomijacie wyników żadnych zawodów, nie zawodzicie z szybkością newsów, ogólnie jest za co chwalić 🙂 Powoli możecie się przebijać do mainstreamu

  2. DragonL

    No to wreszcie jakaś strona, która może konkurować z 2 najbardziej znanymi, a obecnie jest od nich szybsza z niusami, gratuluję kolegom redaktorom, byle tak dalej;)

Dodaj komentarz