You are currently viewing Skoczkowie z Bawarii – Wellinger, Geiger, Kraus i Freund – drużynowymi mistrzami Niemiec

Skoczkowie z Bawarii – Wellinger, Geiger, Kraus i Freund – drużynowymi mistrzami Niemiec

Geiger Karl Wisla fot.B.Leja  - Skoczkowie z Bawarii - Wellinger, Geiger, Kraus i Freund - drużynowymi mistrzami NiemiecPierwsza drużyna skoczków narciarskich z Bawarii (BSV I), w składzie której znaleźli się Wellinger, Geiger, Kraus i Freund, zwyciężyła w drużynowym konkursie o mistrzostwo Niemiec w Hinterzarten (Rothaus-Schanze HS-108). Bawarscy zawodnicy stanęli także na drugim stopniu podium.

 
Freitag Richard Klingenthal fot.J.Piatkowska 300x200 - Skoczkowie z Bawarii - Wellinger, Geiger, Kraus i Freund - drużynowymi mistrzami Niemiec
Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Pierwsza bawarska drużyna (BSV I), w skład której weszli Andreas Wellinger (101,5 / 104,0 m), Karl Geiger (103,0 / 106,5 m), Marinus Kraus (101,5 / 103,0 m) i Severin Freund (100,5 / 99,0 m) – triumfowała w dzisiejszych drużynowych zmaganiach o mistrzostwo Niemiec z łącznią notą 1034 punkty. Drugie miejsce zajęła druga drużyna z Bawarii (BSV II / 1012 pkt), czyli: Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Daniel Wenig i Michael Neumayer, który spisał się w swojej ekipie najlepiej skacząc 104 i 103,5 metra. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna SBW I z Badenii-Wirtembergii (Dominik Maylaender, Niklas Wangler, Kevin Horlacher, Andreas Wank / 971 pkt).

Spoglądając na wyniki poszczególnych zawodników, najlepiej zaprezentował się jednak świeżo upieczony indywidualny mistrz Niemiec, czyli Richard Freitag (107,5 / 104,0 m), który w dzisiejszych zawodach wraz z kolegami z drużyny SVSAC I zajął czwartą lokatę.

W zmaganiach wzięło udział łącznie 12 niemieckich drużyn.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz