You are currently viewing Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Chciałbym wystartować w LGP, byłoby to fajne przeżycie”

Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Chciałbym wystartować w LGP, byłoby to fajne przeżycie”

Zawody FIS Cup w Eisiedeln, które odbyły się w miniony weekend, bardzo udały się polskim zawodnikom. Najbardziej zadowolony może z nich być jednak Andrzej Stękała, który w sobotę stanął na trzecim stopniu podium, a w niedzielę świętował swoją pierwszą wygraną w zawodach FIS Cup.

 

Każda wygrana cieszy, w szczególności jeśli jest to pierwszy triumf w karierze w zawodach FIS. Jakie emocje towarzyszyły 19-letniemu Andrzejowi Stękale podczas stania na najwyższym stopniu podium? – Czułem się świetnie. Jest to bardzo fajne przeżycie – przyznał.

Skoki w niedzielnym konkursie były podobne długościowo do tych z dnia poprzedniego. Co jednak sprawiło, że dały one wygraną reprezentantowi polskiej kadry juniorskiej? Skoki niedzielne (114,5 / 107,5 m) były bardziej siłowe i lepiej oddawał mi próg, przez co skoki były dłuższe. Wliczając w to lepsze warunki dało mi to zwycięstwo – tłumaczy Stękała.

Jak przyznał, wspomniane po poprzednim konkursie błędy w locie wciąż są do poprawy. – Nie zdołałem jeszcze wyeliminować wspomnianych błędów w locie, ale było lepiej i myślę, że powoli uda mi się je zniwelować – powiedział. Przypomnijmy, że Stękała mówił o lekkich problemach w locie.

Zarówno trumfator zawodów FIS Cup w Einsiedeln, jak i reszta członków kadry juniorskiej podczas tegorocznych letnich zawodów spisuje się bardzo dobrze. Czy taki stan rzeczy powoduje, że młodzi „biało-czerwoni” myślą o startach w bardziej prestiżowych zawodach?- Oczywiście, że chciałbym wystartować na zawodach wyższej rangi, konkretniej chodzi mi o Letnią Grand Prix, bo jeszcze nigdy tam nie startowałem. Myślę, że byłoby to fajne przeżycie – mówi 19-letni skoczek z Dzianisza.

 

rozmawiała Katarzyna Służewska

 

Dodaj komentarz