You are currently viewing Ahonen powrócił do treningów fizycznych, może wystartować w inauguracji PŚ

Ahonen powrócił do treningów fizycznych, może wystartować w inauguracji PŚ

ahonen janne b.leja - Ahonen powrócił do treningów fizycznych, może wystartować w inauguracji PŚPonad miesiąc temu Janne Ahonen doznał konuzji, której następstwem była operacja kolana wykluczająca doświadczonego Fina z letniej rywalizacji na skoczni. Teraz 37-letni zawodnik ma się już znacznie lepiej i nie jest wykluczone, że pojawi się na międzynarodowych zawodach podczas inauguracji zimowego sezonu Pucharu Świata w Klingenthal.

 

Sytuacja nie wygląda już tak źle, jeśli tylko obędzie się bez żadnych komplikacji. Nastrój Janne, po początkowym szoku, na szczęście jest pozytywny – powiedział trener Ahonena, Ari Saukko. Jak się okazuje, pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni powrócił już do treningów fizycznych na sali gimnastycznej.

Początkowo obawiano się, że poważna operacja, spowoduje konieczność nawet półrocznej przerwy i rehabilitacji, co zaburzyłoby znacznie przygotowania Fina do zimowego sezonu 2014/2015, a przede wszystkim do lutowych Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Falun. Teraz wszystko wskazuje na to, że doświadczony skoczek będzie mógł pojawić się w międzynarodowej rywalizacji już podczas zawodów PŚ w Klingenthal i Kuusamo. – To jest całkiem możliwe i istotne dlatego, że inną sprawą jest powrót do skakania na nartach, a inną powrót do poważnej rywalizacji. Jeszcze inny jest powrót do dobrego poziomu na Mistrzostwa Świata – twierdzi Saukko.

Ahonen odda swoje pierwsze skoki tuż przed sezonem zimowym, najprawdopodobniej na skoczniach w norweskim Lillehammer lub Vikersund. Jak powiedział trener fińskiego skoczka, tamtejsze obiekty posiadają dość łagodny profil pozbawiony drastycznych spadków, które podczas pierwszych skoków po kontuzji mogły by okazać się ryzykowne.

Przypomnijmy, że Janne Ahonen zapowiedział kontynuowanie swojej kariery aż do 2018 roku, kiedy to odbędą się Igrzyska w koreańskim Pyeongchang. To właśnie olimpijskiego medalu wciąż brakuje w bogatym sportowym dorobku fińskiej legendy skoków narciarskich.

 

Źródło: iltasanomat.fi

 

Dodaj komentarz