You are currently viewing Marketingowiec i… aktor, czyli nowe zajęcia Bjøerna Einara Romørena
Bjoern Einar Romoeren (fot. Julia Piątkowska)

Marketingowiec i… aktor, czyli nowe zajęcia Bjøerna Einara Romørena

Romoeren BE fot.Julia .Piatkowska - Marketingowiec i... aktor, czyli nowe zajęcia Bjøerna Einara RomørenaKierownik działu marketingu Norweskiego Związku Narciarskiego, a także jeden z uczestników serialu telewizyjnego „71 Degrees North” – tak teraz będzie wyglądała pozasportowa kariera byłego skoczka narciarskiego i rekordzisty świata w długości lotu – Bjørna Einara Romørena.

 

Gdy w marcu br. Bjørn Einar Romøren ogłosił zakończenie swojej sportowej kariery, wielu z nas zaczęło zastanawiać się, czym na sportowej emeryturze będzie zajmował się Norweg. Romøren jest niezwykle barwną postacią skoków narciarskich, medalistą olimpijskim, mistrzostw świata, mistrzostw świata w lotach, a także byłym rekordzistą świata w długości lotu (239 m). Gdyby nie kontuzja kręgosłupa, z którą 33-latek borykał się już od dawna, zapewne oglądalibyśmy go w przyszłym sezonie na skoczni. Norweg wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że skoki narciarskie są dla niego niemalże całym życiem.

Sportowa emerytura Romøren zapowiada się jednak niezwykle ekscytująco. Norweski Związek Narciarski zaproponował skoczkowi posadę kierownika działu marketingu. Jest to niewątpliwie doecenienie sportowych osiągnięć Romørena, który ma zachęcić norweską młodzież do treningów i sportowej rywalizacji. Poza tym, już niedługo Romøren wystąpi w nowym sezonie programu telewizyjnego „71 Degrees North”. Jest to show łączące niezwykłe doświadczenia, ekstremalne przygody, a także zapierające dech w piersiach krajobrazy terenów koła podbiegunowego. Nagrania ruszyły na początku września, a emisja programu w norweskiej telewizji przewidziana jest na wiosnę 2015 roku.

Udział w takim programie to nie lada doświadczenie, które wymaga od uczestników wyjątkowej sprawności fizycznej. Ekstremalne konkurencje będą testowały nie tylko ich wytrzymałość fizyczną, ale też psychiczną. W rywalizacji wezmą udział także inne norweskie gwiazy, m.in.: biegaczka narciarska Vibeke Skofterud, były skoczek narciarski Roger Ruud, czy modelka Aylar Lie.

Konkurencje w programie dla podbiegunowych śmiałków: trekking górski, hodowla reniferów, nocleg w jaskini śniegu, przejście wąwozu, spanie w namiotach, przekraczanie odległych terenów psim zaprzęgiem, pływanie w zamarzniętym jeziorze, wspinaczka po zamarzniętym wodospadzie.

Celem Romørena i rywali będzie dotarcie do najdalej wysuniętego przylądka na północ w Europie, na szerokości geograficznej 71 stopni (Przylądek Nordkyn). Na bazie programu „71 Degrees North” powstała polska wersja programu o nazwie „Ekspedycja”.

 

Źródło: vg.no

 

Dodaj komentarz