You are currently viewing Przed nami VIII Puchar Solidarności w Zakopanem (lista startowa)

Przed nami VIII Puchar Solidarności w Zakopanem (lista startowa)

Zakopane Wielka.Krokiew B.L - Przed nami VIII Puchar Solidarności w Zakopanem (lista startowa)Już w czasie nadchodzącego weekendu Wielka Krokiew w Zakopanem będzie miejscem rozegrania zawodów o Puchar Solidarności w skokach narciarskich „pamięci Lecha Nadarkiewicza”. To już VIII edycja imprezy, nad którą honorowy patronat objęli Izabela i Adam Małyszowie, a wśród organizatorów są m.in. NSZZ „Solidarność” Region Małopolski i Tatrzański Związek Narciarski.

 

Zawody o Puchar Solidarności odbędą się już w najbliższą sobotę (13 września) i wezmą w nich udział seniorzy oraz juniorzy A. W programie imprezy są zmagania zarówno skoczków narciarskich, jak i kombinatorów norweskich. Przypomnijmy, że przed rokiem w kategorii OPEN triumfował Bartłomiej Kłusek, drugi był Jan Ziobro, a trzeci Piotr Żyła. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Klemens Murańka, który wyprzedził Krzysztofa Bieguna i Aleksandra Zniszczoła (wyniki VII Pucharu Solidarności w Zakopanem >>>).

W tegorocznej edycji konkursu, na starcie nie zobaczymy reprezentantów kadry A, która decyzją Łukasza Kruczka będzie w tym czasie odpoczywać przed finałowymi zawodami z cyklu FIS Grand Prix. Na rozbiegu Wielkiej Krokwi nie pojawią się także skoczkowie kadry B, którzy w tym czasie wraz z trenerem Maciejem Maciusiakiem udadzą się na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego do Klingenthal. W konkursie o Puchar Solidarności wezmą za to udział reprezentanci kadry juniorskiej (Paweł Gut, Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski, Adam Ruda, Andrzej Stękała) pod wodzą trenera Roberta Matei, a także jeden ze skoczków kadry B - Krzysztof Miętus. Na starcie nie pojawi się jeden z juniorów, Sebastian Hebel, który w Einsiedeln nabawił się poważnej kontuzji kolana.

Lista startowa konkursu skoków

Niestety tym razem na skoczni nie pojawi się Adam Małysz, który w tym czasie poświęci się obowiązkom związanym z rajdami samochodowymi.

Bilety w cenie normalny - 10 zł, ulgowy - 5 zł będą do nabycia przy wejściu na skocznię.

 

Program zawodów o Puchar Solidarności:

 • 12 września 2014 r. (piątek):
  • 17:00 - odprawa techniczna
 • 13 września 2014 r. (sobota):
  • 09:30 - seria próbna - kombinacja norweska (open)
  • 10:00 - konkurs skoków do kombinacji norweskiej (open)
  • 11:30 - bieg do kombinacji norweskiej 10 km (open)
  • 16:00 - seria próbna - senior, junior A
  • 17:00 - seria kwalifikacyjna
  • po kwalifikacjach dekoracja kombinatorów norweskich
  • 18:00 - konkurs indywidualny o Puchar Solidarności w skokach narciarskich
  • po konkursie dekoracja skoczków
 

Źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz