You are currently viewing LPK Klingenthal: Wolny prowadzi po pierwszej serii

LPK Klingenthal: Wolny prowadzi po pierwszej serii

Wolny Jakub fot.B.Leja  - LPK Klingenthal: Wolny prowadzi po pierwszej seriiJakub Wolny skokiem na odległość 143,5 m (133,4 pkt) plasuje się na czele skoczków walczących o zwycięstwo w niemieckim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie. Także dziś wiatr dawał się we znaki organizatorom i startującym. W drugiej serii zobaczymy tylko dwóch polskich skoczków.

Tuż za Polakiem, na drugim miejscu, plasuje się Słoweniec Peter Prevc ze skokiem na odległość 145,5 m (129,9pkt). Trzecią lokatę zajmuje Austriak Wolfgang Loitzl (129 m; 111,8pkt). Straty punktowe do pierwszej dwójki skoczków są bardzo duże.

W czołowej "10" konkursu znalazł się drugi z Polaków, Aleksander Zniszczoł, który zajmuje 6. pozycję (130 m; 106,3pkt).

W drugiej serii zobaczymy tylko dwóch polskich skoczków. Pozostali reprezentanci spisali się słabo, a na domiar tego przydarzyła się dyskwalifikacja. Krzysztof Biegun (112 m; 69,8pkt) zawody ukończył na 40. miejscu, Grzegorz Miętus (105,5 m; 53,1pkt) zajął 49. lokatę. Najsłabiej z polskich reprezentantów zaprezentował się Stefan Hula, który z odległością 98 m (32,4pkt) zamknął stawkę wszystkich zawodników po pierwszej serii.

Również dnia dzisiejszego nie zabrakło plagi dyskwalifikacji. Zdyskwalifikowany został Amerykanin William Rhoads, Rosjanin Anton Kalinitschenko, Niemiec Tim Fuchs oraz Bartłomiej Kłusek (uzyskał 119 m i 83,2pkt). 

PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Dodaj komentarz