You are currently viewing Czescy skoczkowie wzięli udział w ekstremalnym biegu Red Bull 400 w Harrachovie

Czescy skoczkowie wzięli udział w ekstremalnym biegu Red Bull 400 w Harrachovie

hajek j.piatkowska - Czescy skoczkowie wzięli udział w ekstremalnym biegu Red Bull 400 w HarrachovieRywalizacja na dużej skoczni w Harrachovie to dla skoczków nic szczególnego. Teraz jednak czeska drużyna pokonała obiekt K-125 w inny sposób. W ramach imprezy Red Bull 400, która odbyła się w minioną sobotę (13 września) miłośnicy biegów ekstremalnych wspięli się na sam szczyt skoczni Čertak.

 
Harrachov Certak.125 fot.Julia Piatkowska 300x200 - Czescy skoczkowie wzięli udział w ekstremalnym biegu Red Bull 400 w Harrachovie
Harrachov 'Certak’ K-125, fot. Julia Piątkowska

Czescy skoczkowie narciarscy – Čestmir Kozišek, Antonin Hajek, Lukaš Hlava oraz ich fizjoterapeuta – Kuba Kristof, jako jedna z 20 sztafet uczestniczyła w biegu z cyklu „Red Bull 400” w Harrachovie. Oprócz przedstawicieli skoków narciarskich, na dużej skoczni pojawili się również biegacze narciarscy i kombinatorzy norwescy. Ekipa skoczków narciarskich ostatecznie zajęła 9. miejsce z czasem 2 minuty i 55 sekund.

– To było dla nas spore wyzwanie. Cieszymy się, że wzięliśmy udział w wyścigu, ale nie było to dla nas łatwe. Czuliśmy każdy metr, a na górze skoczni nie czułem nóg. Nie spodziewaliśmy się jednak tak dobrego wyniku – powiedział w jednym z wywiadów Antonin Hajek.

Zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć na stronie redbull.com.

 

Źródło: czech-ski.com

 

Dodaj komentarz