You are currently viewing Pięcioosobowa reprezentacja Norwegii wystąpi w LGP w Ałmatach

Pięcioosobowa reprezentacja Norwegii wystąpi w LGP w Ałmatach

jahr line kd - Pięcioosobowa reprezentacja Norwegii wystąpi w LGP w AłmatachNorweska reprezentacja w pięcioosobowym składzie pojawi się na dwóch indywidualnych konkursach LGP w kazachskich Ałmatach (20-21 września). W zawodach wystartuje dwóch skoczków i trzy skoczkinie. Czy po najbliższych zawodach dwóch młodych norweskich skoczków utrzyma się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Granx Prix? Czas pokaże.

 
Sjoeen Phillip fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Pięcioosobowa reprezentacja Norwegii wystąpi w LGP w Ałmatach
Phillip Sjoeen, fot. Julia Piątkowska

Alexander Stoeckl podczas zawodów w Kazachstanie wystawi swoich aktualnie najlepszych zawodników, czyli Phillipa Sjoeena i Daniela-Andre Tande. W tym samym czasie kadra A, w składzie Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Andreas Stjernen i Rune Velta, rozpoczynie we włoskim Val di Fiemme treningi.

Większość ekip przyjedzie na zawody w Ałmatach bez swoich czołowych zawodników. Może to spowodować duże zmiany w klasyfikacji generalnej cyklu Letniej Grand Prix. Po pięciu konkursach na prowadzeniu znajduje się Sjoeen, który na swoim koncie ma 293 punkty i wyprzedza swojego rodaka Tande o 95 punktów oraz Słoweńca Jerneja Damjana o 99 punktów.

W pierwszym i jedynym tegorocznym konkursie LGP kobiet wystartują trzy Norweżki. Do Kazachstanu polecą: Gyda Enger, Line Jahr i Maren Lundby. - Jesteśmy gotowi i cieszymy się na te zawody. To zawsze jest ekscytujące móc zobaczyć, w jakim miejscu znajdujemy się w porównaniu do innych krajów. Mam nadzieję, że skoczkinie będą potrafiły nawiązać do swoich rezultatów z treningów - powiedział ich trener, Christian Meyer.

 

Źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz