You are currently viewing 12 Słoweńców wystąpi w LGP w Ałmatach

12 Słoweńców wystąpi w LGP w Ałmatach

kranjec robert kd - 12 Słoweńców wystąpi w LGP w AłmatachJuż w najbliższy weekend (20-21 września) czekają nas emocje związane z żeńskimi i męskimi zawodami z cyklu FIS Grand Prix w Ałmatach. Swoje reprezentacje ogłosił właśnie Słoweński Związek Narciarski i trenerzy kadr, którzy do startu w Kazachstanie nominowali łącznie 12 zawodników.

 
Rogelj Spela fot.S.Piwowar 300x200 - 12 Słoweńców wystąpi w LGP w Ałmatach
Špela Rogelj, fot. Stefan Piwowar

W zmaganiach panów na starcie zobaczymy siedmiu reprezentantów Słowenii, którzy wystąpią w Ałmatach pod wodzą drugiego trenera kadry - Nejca Franka. Będą to: Jernej Damjan, Nejc Dežman, Robert Kranjec, Tomaž Naglič, Matjaž Pungertar, Jurij Tepeš i Cene Prevc, dla którego będzie to debiut w zawodach Letniej Grand Prix. Ponownie w zawodach nie weźmie udziału jego starszy brat, lider kadry - Peter Prevc, który podczas treningów przygotowuje się do kolejnych zawodów.

Spośród Słoweńców, którzy wystartują w Ałmatach, szansę nawet na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji ma jeszcze wciąż Damjan, który z dorobkiem 194 punktów jest trzeci. W Kazachstanie pojawi się jednak także lider, Norweg Phillip Sjoeen (293 pkt), który już tam może zapewnić sobie ostateczny triumf w całym cyklu.

Na normalnej skoczni w Ałmatach, na której zostaną rozegrane jedyne w tym sezonie letnim zawody Grand Prix pań, pojawi się pięć Słowenek. Będą to: Urša Bogataj, Eva Logar, Katja Požun, Špela Rogelj i Maja Vtič, których trenerem jest Staneta Baloha.

 

Źródło: sloski.si

 

Dodaj komentarz