You are currently viewing Siatki ochronią skoczków przed wiatrem podczas inauguracji PŚ w Klingenthal

Siatki ochronią skoczków przed wiatrem podczas inauguracji PŚ w Klingenthal

- Siatki ochronią skoczków przed wiatrem podczas inauguracji PŚ w KlingenthalNa dwa miesiące przed inaguracją zimowego Pucharu Świata w Klingenthal, na tamtejszym obiekcie Vogtland Arena zamontowano specjalne siatki mające chronić skoczków przed groźnymi podmuchami wiatru. Podczas zeszłorocznego, wietrznego konkursu, niektórzy zawodnicy mieli sporo pretensji do jury o sposób przeprowadzenia zawodów.

 

Wszyscy doskonale pamiętamy, jak rok temu podczas pierwszego indywidualnego konkursu PŚ w Klingenthal, w kontrowersyjnych okolicznościach ze swoich skoków zrezygnowali Gregor Schlierenzauer i Anders Bardal. Ostatecznie triumfował wówczas Krzysztof Biegun, zostając jednocześnie liderem PŚ. Trzeba jednak przyznać, że panowały wówczas bardzo zmienne, wietrzne warunki, które w znacznym stopniu wpłynęły na wyniki rywalizacji (relacja z tego konkursu tutaj).

Teraz organizatorzy chcą zapobiec niebezpieczeństwu skoczków oraz ewentualności odwołania zawodów w przypadku trudnych warunków atmosferycznych. Postanowili więc wraz z austriacką firmą Alpina zamontować na skoczni specjalne sieci, które mają osłaniać obiekt przed podmuchami wiatru. Będą się one wznosić na wysokość ok. 20 metrów i znajdować w okolicach progu na długości od 50 do 100 metrów. To właśnie w tym miejscu skoczkowie są najbardziej narażeni na mocniejsze podmuchy wiatru.

- Takie było życzenie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, które ma na celu sprawniejsze przeprowadzanie konkursów - powiedział Alexander Ziron, jeden z włodarzy obiektu. Jak wiadomo, wszystko zależne będzie jednak od siły wiatru i gdy ten przekroczy dopuszczalne normy, wówczas nawet siatki nie będą wystarczającą ochroną. Wtedy pozostaje mieć nadzieję na łaskawość aury.

Przypomnijmy, że inauguracja zimowego PŚ 2014/2015 odbędzie się w Klingenthal w dniach 22-23 listopada 2014 r.

 

Źródło: vogtland-arena.de

 

Dodaj komentarz