You are currently viewing Kinga Rajda dla SkokiPolska: „Poprawiłam się od występu we Frensztacie”

Kinga Rajda dla SkokiPolska: „Poprawiłam się od występu we Frensztacie”

Rajda Kinga Carpath.2014 fot.K.Sluzewska - Kinga Rajda dla SkokiPolska: "Poprawiłam się od występu we Frensztacie"Kinga Rajda to 14-letnia polska zawodniczka, która odważnie wchodzi w świat skoków narciarskich. Podczas zawodów FIS Carpath Cup, które w dniach 18-19 września odbyły się w Szczyrku, Polka dwukrotnie stanęła na podium – była pierwsza i trzecia. Jak sama zauważa, ostatnimi czasy poczyniła progres w swoich skokach.

 

Podczas pierwszego konkursu Kinga skoczyła na 65 i 66,5 metra, natomiast w drugich zawodach lądowała na 63 i 60 metrze. – Swoje skoki oceniam wysoko. Bardzo mi się podobały – przyznała Polka.

Podczas czwartkowej rywalizacji Rajda nie miała sobie równych, natomiast w piątek stanęła na najniższym stopniu podium. –  W drugim konkursie mogłabym być wyżej, ale cieszę się bardzo z tego trzeciego miejsca. Dla mnie to były ogólnie udane zawody i myślę, że troszkę się poprawiłam od występu w zawodach FIS Cup we Frensztacie (29-30 sierpnia).

Mimo że Kinga Rajda startuje głównie w zawodach niższej rangi, to dla młodej zawodniczki sezon letni jeszcze się jeszcze nie zakończył. – Trenerzy wspominali już o następnych zawodach i od poniedziałku zaczniemy większą pracę, aby dobrze w nich wypaść – zapewniła.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz