You are currently viewing Norwegowie w zmienionym składzie na zawody LGP w Hinzenbach i Klingenthal

Norwegowie w zmienionym składzie na zawody LGP w Hinzenbach i Klingenthal

script>anders klingenthal kd - Norwegowie w zmienionym składzie na zawody LGP w Hinzenbach i KlingenthalTrener Alexander Stoeckl nominował norweskich zawodników, którzy wezmą udział w dwóch ostatnich konkursach tegorocznej Letniej Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal. Na starcie zabraknie aktualnego lidera całego cyklu - Phillipa Sjoeena, pojawi się natomiast najbardziej doświadczony Norweg - Anders Bardal.

 

W nadchodzących zawodach w austriackim Hinzenbach (28 września) zobaczymy pięciu reprezentantów Norwegii. Będą to: Anders Fannemel, Tom Hilde, Rune Velta, Andreas Stjernen i Anders Bardal. Podczas rywalizacji w Klingenthal (4 października) do tej grupy dołączy jeszcze Joachim Hauer, który ostatnimi czasy spisywał się dość dobrze w Pucharze Kontynentalnym.

W międzynarodowych zawodach do końca sezonu letniego nie zobaczymy już 18-letniego Phillipa Sjoeena, który swoimi znakomitymi występami wywołał spore zamieszanie w świecie skoków. Młody Norweg przed sezonem zimowym skupi się już tylko i wyłącznie na treningu. Podobne priorytety mają teraz Daniel-Andre Tande oraz Anders Jacobsen. W tegorocznych zawodach LGP po raz pierwszy wystąpi natomiast 32-letni Anders Bardal. Utytułowany skoczek cały dotychczasowy czas poświęcił treningom, a zawody w Hinzenbach i Klingenthal mają być dla niego przetarciem przed zimową rywalizacją.

 

Źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz