You are currently viewing Phillip Sjoeen rezygnuje z finału LGP – „Kończę sezon jako numer jeden”

Phillip Sjoeen rezygnuje z finału LGP – „Kończę sezon jako numer jeden”

Sjoeen Phillip fot.Julia .Piatkowska - Phillip Sjoeen rezygnuje z finału LGP - "Kończę sezon jako numer jeden"Phillip Sjoeen po konsultacjach ze sztabem szkoleniowym postanowił odpuścić starty w Hinzenbach i Klingenthal, a tym samym pozostawił konkurencji wygraną w klasyfikacji generalnej LGP. Największe szanse na końcowy triumf ma Słoweniec Jernej Damjan, który na swoim koncie ma obecnie 378 punktów i do pozycji lidera traci zaledwie 4 punkty.

 

Phillip Sjoeen tego lata przebojem wdarł się do światowej czołówki w skokach narciarskich. – Letnia Grand Prix była niesamowitym doświadczeniem, było też dla mnie bardzo zmienne. Przeszedłem bowiem od zdyskwalifikowania w pierwszym konkursie w Wiśle do najwyższego stopnia podium w obu konkursach w japońskiej Hakubie - wspomina 18-latek.

Na dwa konkursy przed zakończeniem LGP Sjoeen wraz z trenerami postanowił zrezygnować z dalszych startów i poświęcić się wyłącznie treningom. -  To było wspaniałe lato. Przez ostatnie trzy tygodnie nosiłem żółtą koszulkę lidera. To wspaniałe uczucie, kończyć sezon jako numer jeden w klasyfikacji. Teraz nastał czas, aby poświęcić się treningom przed sezonem zimowym. Nadal mamy bardzo dużo do zrobienia. Podczas gdy ja będę w domu pracował nad swoimi skokami, życzę pozostałym zawodnikom dużo szczęścia w pozostałych dwóch konkursach Letniej Grand Prix - napisał Norweg na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Zobacz skład Norwegów na zawody LGP w Hinzenbach i Klingenthal.

Phillip Sjoeen ma na swoim koncie 382 punkty i jest aktualnie liderem klasyfikacji generalnej LGP 2014. Tylko 4 punkty straty ma do niego Słoweniec Jernej Damjan, który stał się największym faworytem do wygranej w letnim cyklu. Oprócz Sjoeena w finale LGP nie wystąpi także Daniel-Andre Tande (198 pkt / 4. miejsce). Czysto teoretyczne szanse na końcowy triumf mają jeszcze Japończycy - Taku Takeuchi i Junshiro Kobayashi.

Zobacz pełną klasyfikację generalną LGP 2014.

 

Źródło: facebook.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz