You are currently viewing Polskie skoczkinie wezmą udział w LPK w Trondheim

Polskie skoczkinie wezmą udział w LPK w Trondheim

Palasz Szwab 2 B.Leja - Polskie skoczkinie wezmą udział w LPK w Trondheim W nadchodzących zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Trondheim (27-28 września), obok sześciu polskich skoczków wystąpią także dwie polskie skoczkinie – Magdalena Pałasz i Joanna Szwab. – Przed zawodami w norweskim Trondheim mamy zaplanowany jeszcze jeden trening na skoczni w Szczyrku – powiedział trener naszych zawodniczek, Sławomir Hankus.

 

Jak przyznaje szkoleniowiec, w ostatnich dniach Polki miały dość ciężkie treningi, dlatego też starty w zawodach Puchar Karpat (Szwab) i Letniej Grand Prix (Pałasz), nie były zbyt udane. Skoki dziewczyn nie są takie jak kiedyś. Magda i Asia przechodzą teraz słabszy okres i ta forma niestety gdzieś uleciała. Jednak do zimy mamy jeszcze czas, aby ustabilizować naszą formę, bo w końcu zima jest dla nas najważniejsza - zapewnił Hankus.

Polki do Norwegii udadzą sie wraz z sześcioma skoczkami (K. Biegun, B. Kłusek, J. Ziobro, K. Murańka, A. Stękała, G. Miętus), którzy z kolei wezmą udział w męskich zawodach LPK. Przedtem nasze zawodniczki i zawodników czeka jeszcze jeden dzień treningu na skoczni w Szczyrku.

Zobacz program Letniego Pucharu Kontynentalnego pań i panów w Trondheim.

 

 

Źródło: Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz