You are currently viewing Składy Czechów na zawody w Hinzenbach i Trondheim
Lukas Hlava, fot. Kata Deak

Składy Czechów na zawody w Hinzenbach i Trondheim

hlava lukas kd - Składy Czechów na zawody w Hinzenbach i TrondheimŁącznie ośmiu czeskich skoczków weźmie udział w najbliższych zawodach Letniej Grand Prix w Hinznebach oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego w Trondheim. Do rywalizacji powróci Roman Koudelka, ale najbardziej doświadczeni podopieczni Richarda Schallerta wystąpią nie w Austrii, a w Norwegii.

 

W zawodach LGP w Hinzenbach (28 września) wystąpi pięciu reprezentantów Czech. Będą to: Roman Koudelka, Martin Cikl, Lukas Hlava, Cestmir Kozisek i Vojtech Stursa, którzy do Austrii udadzą się pod wodzą trenera Richarda Schallerta i jego asystenta Jaroslava Simka. Głównym celem czeskiej drużyny będzie utrzymanie kwoty startowej, na zawody Pucharu Świata, która do tej pory wynosiła 5 zawodników. Najbliżej osiągnięcia tego zamierzenia jest Hlava, który musiałby w dwóch ostatnich zawodach LGP zdobyć około 40 punktów. W przeciwnym razie tylko czterech Czechów będzie mogło przystąpić do inauguracji zimowego PŚ 2014/2015.

W norweskim finale Letniego Pucharu Kontynentalnego w Trondheim (27-28 września) wystąpi natomiast trzech Czechów - Antonin Hajek oraz najbardziej doświadczeni Jakub Janda i Jan Matura. Jako trenerzy tej grupy do Norwegii udadzą się Jakub Jiroutek i Michal Dolezal.

 

Źródło: skoky.net

 

Dodaj komentarz