You are currently viewing Iraschko-Stolz i Seifriedsberger trenowały w Stams

Iraschko-Stolz i Seifriedsberger trenowały w Stams

Seifriedsberger Jacqueline fot.J.Piatkowska - Iraschko-Stolz i Seifriedsberger trenowały w StamsAustriackie skoczkinie narciarskie zakończyły obóz treningowy, który odbywał się na skoczniach kompleksu Brunnentalschanze w Stams. Jak przyznał trener Andreas Felder, głównym celem zgrupowania była praca nad poprawą techniki zawodniczek. Wśród Austriaczek pojawiły się także dwie najbardziej doświadczone zawodniczki – Daniela Iraschko-Stolz i Jacqueline Seifriedsberger.

 

Zarówno Daniela Iraschko-Stolz jak i Jacqueline Seifriedsberger, które dopiero niedawno wróciły do skakania po kontuzjach kolan, musiały uważać, aby zbytnio się nie obciążać. Próby obu dziewczyn są jednak bardzo dobre. Dobra współpraca i koordynacja wewnątrz kadry jest ważna także dla Chiary Hölzl, która wciąż chodzi do szkoły – wyjaśnia Felder, który niedawno zabrał swoje podopieczne do wiedeńskiego tunelu aerodynamicznego.

W październiku austriackie zawodniczki mają w planie nie tylko kolejne treningi, ale również Mistrzostwa Austrii, które są zaplanowane na 12 października.

 

Źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz