You are currently viewing Młodzi polscy skoczkowie potrenują z Niemcami w Bad Freienwalde

Młodzi polscy skoczkowie potrenują z Niemcami w Bad Freienwalde

Schmitt Martin fot.Tuija .Hankkila - Młodzi polscy skoczkowie potrenują z Niemcami w Bad FreienwaldeW dniach 2-6 października 2014 roku w niemieckim Bad Freienewalde odbędzie się obóz treningowy, w którym wezmą udział młodzi skoczkowie z Niemiec i Polski, którzy urodzili się w latach 2001-2002. Będą oni nie tylko trenowali i rywalizowali w konkursie skoków, ale także będą mieli możliwość zwiedzenia Berlina oraz spotkają się z legendą światowych skoków – Martinem Schmittem.

 

Bad Freienwalde to jedno z niemieckim centrów szkoleniowych, na które składają się cztery skocznie (K-60, K-42, K-21 i K-10) wchodzące w skład kompleksu Sparkassen Ski-Arena. Kilka lat temu ośrodek ten nawiązał współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, czego efektem są wspólne obozy treningowe w obu tych miastach. W tym roku pod wodzą Kazimierza Długopolskiego, Stanisława Ustupskiego i Wojciecha Tomasiaka, do Niemiec pojedzie 15 zawodników z Polski. Skoczkami, do których uśmiechnęło się szczęście, są: Maciej Gąsienica-Ciaptak, Mateusz Gruszka, Jakub Harat, Patryk Hutyra, Arkadiusz Jojko, Szymon Jojko, Krzysztof Kieta, Bartłomiej Klimowski, Mateusz Małyjurek, Karol Niemczyk, Patryk Pulkowski, Oskar Rojek, Kacper Stosel, Marcin Topór oraz Maciej Zborowski.

W ramach tegorocznego obozu w Bad Freienwalde prócz treningów, zaplanowano na sobotę zawody Milka-Schülercup, a także zwiedzanie Berlina, w tym także Bundestagu. Młode pokolenie skoczków będzie miało również okazję spotkania się z niemieckim mistrzem olimpijskim i mistrzem świata, Martinem Schmittem, który w tym roku oficjalnie zakończył swoją sportową karierę.

 

Źródło: Alicja Kosman / pzn.pl

 

Dodaj komentarz