You are currently viewing Bez Jakuba Wolnego w finałowym konkursie LGP

Bez Jakuba Wolnego w finałowym konkursie LGP

Wolny Jakub upadek.Klingenthal.LGP .2014 fot.Julia .Piatkowska - Bez Jakuba Wolnego w finałowym konkursie LGPWczorajsze treningi i kwalifikacje przyniosły nam wiele dalekich skoków, dobre próby naszych reprezentantów – Kamila Stocha, Piotra Żyły i Jakuba Wolnego. Niestety ten ostatni zaliczył w serii kwalifikacyjnej upadek, który mimo awansu do zawodów – wykluczył go z dzisiejszej rywalizacji. Wolny nabawił się kontuzji kolana.

 
10373135 767937886561389 2234277832489364035 o - Bez Jakuba Wolnego w finałowym konkursie LGP
Jakub Wolny, fot. Julia Piątkowska

Jakub Wolny oddał wczoraj bardzo daleki skok (138,0 m), jednak zakończył go upadkiem po wylądowaniu. Polak opuścił zeskok Vogtland Areny na noszach, i zaistniało podejrzenie urazu łąkotki. Po wstępnych badaniach (bez rezonansu magnetycznego ale z prześwietleniem rentgenowskim) przeprowadzonych w pobliskim szpitalu okazało się, że szczęśliwie łąkotka i więzadła krzyżowe, które stały się zmorą wielu skoczkiń i skoczków w zeszłym sezonie - nie ucierpiały. Pełny obraz sytuacji polska ekipa otrzyma jednak dopiero w kraju, gdzie zostaną przeprowadzone szczegółowe badania.

- W kwalifikacjach rozbieg był ustawiony stosunkowo wysoko, stąd też późniejsze decyzj o obniżeniu belki dla Freitaga i Stocha. Trzeba było skakać daleko, a przy tak długich skokach, wszystko musi być dobrze wykonane, aby można było dobrze wylądować. Był lekki błąd Wolnego w końcówce, który spowodował, że wylądował za bardzo "z tyłu" - powiedział nam Łukasz Kruczek.

Tym samym Jakub Wolny w dzisiejszym konkursie nie wystąpi, a jego miejsce zajął skoczek, który w kwalifikacjach zajął 41. miejsce, czyli Pius Paschke.

W sobotnich zawodach wystąpią natomiast Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Polski szkoleniowiec chwali szczególnie czołową dwójkę. - Zgodnie z tym co już wiele razy podkreślalismy, ta dwójka prezentuje się najlepiej i najrówniej. Takie skoki jak ich treningowe i kwalifikacyjne, oglądamy od dłuższego czasu na treningach - mówi trener.

Do zawodów nie zakwalifikowali się natomiast Maciej Kot, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. Martwić może szczególnie postawa skoczka kadry A. - Maciek zgubił jasną koncepcję skakania. To, co było jego bronią - powtarzalność - obecnie jest rozregulowane. Jest dosyć prosty powrót na właściwą drogę, ale wymaga trochę czasu i chęci oraz zrozumienia ze strony zawodnika - ocenia Kruczek.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz