You are currently viewing Freitag, Koudelka, Velta i Damjan podsumowują LGP i mówią o planach na zimę
Jernej Damjan, fot. Julia Piątkowska

Freitag, Koudelka, Velta i Damjan podsumowują LGP i mówią o planach na zimę

Damjan Jernej LGP.Klingenthal.2014 fot.J.Piatkowska - Freitag, Koudelka, Velta i Damjan podsumowują LGP i mówią o planach na zimęW ostatnim tegorocznym konkursie Letniej Grand Prix, który odbył się w Klingenthal, triumfował Richard Freitag przed Romanem Koudelką i Rune Veltą, a w klasyfikacji generalnej zwyciężył Jernej Damjan.  Cała czwórka, która pojawiła się na konferencji prasowej tuż po zakończeniu zawodów wyraziła nadzieję, że uda im się utrzymać wysoką dyzpozycję aż do zimy.

 
Freitag Richard LGP.Klingenthal.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Freitag, Koudelka, Velta i Damjan podsumowują LGP i mówią o planach na zimę
Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Richard Freitag (1. miejsce w Klingenthal / 7. miejsce w LGP 2014): - To zwycięstwo jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ przez ostatnie miesiące pracowałem bardzo ciężko. Dzisiaj zawody były dla mnie niesamowicie udane. W trakcie Igrzysk Olimpijskich doszło dla mnie do ciężkiej sytuacji. Oczywiście, cieszyłem się ze złotego medalu kolegów, ale było mi także przykro, że nie mogłem być w tej zwycięskiej drużynie. Później musiałem na nowo skupić się na sezonie. Teraz swój czas poświęcę na przygotowania do zimy. To był duży wysiłek, aby wypromować zawody LGP w Klingenthal. Cieszę się, że zgromadziła się tu tak liczna puliczność.

koudelka roman ak wm 300x200 - Freitag, Koudelka, Velta i Damjan podsumowują LGP i mówią o planach na zimę
Roman Koudelka, fot. Adrian Kyć

Roman Koudelka (2. miejsce w Klingenthal / 7. miejsce w LGP 2014): - Dzisiaj moje skoki były dużo lepsze niż ostatnio, już nie były spóźnione. Jestem z nich zadowolony, wczoraj nie byłem. Liczę na to, że uda mi się utrzymać tą formę to zimy. Muszę teraz ciężko trenować, aby tego dokonać. Chcę być dalej tak dobry jak w Hinzenbach i Klingenthal.

Rune Velta (3. miejsce w Klingenthal / 22. miejsce w LGP 2014): - Jestem bardzo zadowolony z mojego rezultatu, ponieważ nie zdarzało mi się zbyt często stawać na podium. Teraz rozpoczęła się krótka przerwa przed sezonem zimowym, w czasie której będę pracował nad formą.

velta rune kd 300x200 - Freitag, Koudelka, Velta i Damjan podsumowują LGP i mówią o planach na zimę
Rune Velta, fot. Kata Deak

Jernej Damjan (4. miejsce w Klingenthal / 1. miejsce w LGP 2014): - Tytuł zwycięzcy klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix nie jest tak ważny jak tytuł zwycięzcy cyklu Pucharu Świata, jednak rok temu byłem bardzo blisko wygrania LGP. Wtedy się to nie udało, dlatego teraz jestem bardzo szczęśliwy, że zwycięstwo należało do mnie. Nie wszyscy najlepsi zawodnicy brali udział we wszystkich letnich konkursach, co nie zmienia faktu, że aby wygrać LGP trzeba być naprawdę w świetnej formie. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie zimowym znajdę lepszą formę, niż tą sprzed roku, kiedy to musiałem startować w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Nigdy nie stawiam sobie celów niemożliwych do osiągnięcia. Najpierw chciałbym osiągać dobre rezultaty w Pucharze Świata i Turnieju Czterech Skoczni. O Mistrzostwach Świata w Falun będę myślał później.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz