You are currently viewing Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „To frustrujące, jeśli szczęście nie jest po naszej stronie”

Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „To frustrujące, jeśli szczęście nie jest po naszej stronie”

Kruczek Lukasz fot.K.Sluzewska - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "To frustrujące, jeśli szczęście nie jest po naszej stronie"Polscy skoczkowie zakończyli wczoraj w Klingenthal zmagania w Letniej Grand Prix, jednak nie był to finał wymarzony. W czołowej trzydziestce zaprezentował się tylko Piotr Żyła, a pozostali nasi reprezentanci byli eliminowani przez kontuzje, wiatr, a także słabszą dyspozycję. - Czuliśmy sie jak „nie w tym filmie” - przyznał trener Łukasz Kruczek.

 

SkokiPolska: Chyba nie tak wyobrażaliście sobie finał w Klingenthal, przede wszystkim pod kątem występu Kamila Stocha?

Stoch Kamil belka fot.J.Piatkowska 300x200 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "To frustrujące, jeśli szczęście nie jest po naszej stronie"
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Łukasz Kruczek: No nie, można powiedzieć, że czuliśmy się jak nie „w tym filmie”. Co do samego Kamila, było loteryjnie i warunki zmieniały się bardzo często. Jak ktoś dobrze trafił to odleciał, ale z drugiej strony skok też nie był super, był taki jak drugi w treningu oficjalnym i choćby w serii próbnej. To są skoki i takie zawody będą miały miejsce i w przyszłości. Nie da się tego uniknąć. Są to konkursy nieco frustrujące, szczególnie jeśli ten element szczęścia nie jest po naszej stronie.

 

SkokiPolska: Jak można opisać skoki Piotrka Żyły, szczególnie co wydarzyło się w drugiej serii?

Łukasz Kruczek: W drugim skoku Piotrek zachował się trochę zbyt agresywnie, co spowodowało, ze prawa narta nieco „utonęła” i musiał nad bulą korygować lot. W efekcie odbiło się to na odległości.

 
Kubacki Dawid lgp.wisla .2014 julia.piatkowska 300x200 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "To frustrujące, jeśli szczęście nie jest po naszej stronie"
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

SkokiPolska: Dawid Kubacki od pewnego czasu zdaje się skakać dość równo, jednak są to występy na granicy awansu - czego w nich brakuje?

Łukasz Kruczek: W Klingenthal Dawid nie skakał dobrze, można powiedzieć, że nie miał - podobnie jak Kamil - szczęścia do warunków, ale fakt jest taki, że mimo tego, przy dobrym skoku nie powinno być u niego problemów z wejściem do finałowej serii.

 

SkokiPolska: Na skoczni w Klingenthal w warunkach konkursowych testowano siatki przeciwwiatrowe. Czy pańskim zdaniem sprawdziły się?

Łukasz Kruczek: Sprawdziły się, było bezpiecznie. Loteryjności konkursu nie da się wyeliminować, ale zachować bezpieczeństwo tak. Dla zawodników konkurs wyglądał podobnie jak te, kiedy siatek nie było – była loteria, ale dla organizatorów jest pewnie dużo na plus, bo konkurs szedł płynnie i nie było przerw w jego przeprowadzeniu.

 
Wolny Jakub dekoracja fot.K.Sluzewska1 300x199 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "To frustrujące, jeśli szczęście nie jest po naszej stronie"
Jakub Wolny, fot. Katarzyna Służewska

SkokiPolska: Letnia Grand Prix 2014 przeszła do historii, podsumowując, kto był dla Pana największym zaskoczeniem in plus oraz in minus tego lata?

Łukasz Kruczek: Najważniejszym zaskoczeniem in plus był Kuba Wolny i jego postawa. To jest to o co nam chodzi, aby systematycznie dochodzili nowi zawodnicy mogący skakać na wysokim poziomie i doskakujący do tych najlepszych. W ten sposób buduje się ekipę, która może walczyć o wysokie lokaty w konkursach drużynowych. In minus - to na pewno wyniki Maćka Kota i Janka Ziobry, którzy tego lata nie błyszczeli.

 

SkokiPolska: Jak wygląda aktualna sytuacja z Kubą Wolnym i jego kolanem?

Łukasz Kruczek: Na tą chwilę Kuba jest w szpitalu w Nowym Targu i tam będzie szczegółowo badany m.in. przez naszego lekarza Aleksandra Winiarskiego. Jak będzie pewna informacja to ją przekażemy.

 

SkokiPolska: Czy można się spodziewać przesunięć i zmian kadrowych zawodników przed zimą?

Łukasz Kruczek: Zmian kadrowych nie będzie, czegoś takiego się nie stosuje ze względów czysto formalnych. Natomiast decyzję o tym, kto będzie startować w Pucharze Świata podejmiemy na ostatnim zgrupowaniu przed zimą. Te ostatnie testy będziemy realizować wspólnie wszystkimi grupami.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz