You are currently viewing Goran Janus: „Jesteśmy zainteresowani przede wszystkim zimą”

Goran Janus: „Jesteśmy zainteresowani przede wszystkim zimą”

Słowenia fot. BL - Goran Janus: "Jesteśmy zainteresowani przede wszystkim zimą"Słoweńska kadra mimo niedawnego finału Letniej Grand Prix, wciąż nie zwalnia tempa i nadal bardzo aktywnie przygotowuje się do nadchodzącego zimowego sezonu 2014/2015. Podsumowań lata i planów na zimę nie brakuje, a Słoweńców czeka bardzo pracowity miesiąc na skoczniach. - Jesteśmy zainteresowani przede wszystkim zimą - podkreśla szkoleniowiec kadry A - Goran Janus.

 

Jernej Damjan, który triumfował w cyklu LGP 2014, przyznał, że jest to tylko kolejny krok na drodze do skoków na śniegu. - Letnie zawody mają na celu ułatwienie przejścia do zimy. Zwycięstwo w LGP nie było moim planem, ale kiedy nadarzyła się ku temu okazja, po prostu z niej skorzystałem. Mimo tego, że wygrałem letni cykl, moje aspiracje znacznie nie wzrosły. Dostałem potwierdzenie, że potrafię być konkurencyjny, trofeum daje mi motywację, ale wiem, jak ważne jest następnych siedem tygodni przygotowań przed zimą - powiedział 31-letni skoczek.

W tegorocznych zmaganiach na igielicie, lider zespołu, Peter Prevc, spisywał się solidnie, jednak w zawodach najwyższej rangi triumfował tylko w Wiśle. - Peter miał dobry początek sezonu letniego, a następnie dużo trenował i w ostatnich zawodach nie był na pierwszym planie. To jednak nic nie znaczy, gdyż jesteśmy zainteresowani przede wszystkim zimą - przyznał trener Goran Janus.

O siedem miejsc w reprezentacji na Puchar Świata rywalizuje nadal około 10 słoweńskich skoczków. Pewne miejsce mają jak dotychczas - Jernej Damjan, Peter Prevc, Robert Kranjec i Jurij Tepes, których sztab szkoleniowy traktuje jako trzon zespołu. Wśród młodszych zawodników na uwagę z pewnością zasługują występy Anze Laniska i Cene Prevca, którzy święcili triumfy w Letnim Pucharze Kontynentalnym.

Słoweńcy przed początkiem zimowego sezonu 2014/2015 mają jeszcze w planach treningi przede wszystkim w Predazzo, Kranju, Planicy i Villach. Na początku listopada cała słoweńska kadra zawita do niemieckiego Oberstdorfu, gdzie przeprowadzi ostatnie testy sprzętu i po raz pierwszy w sezonie poskacze na rozbiegu lodowym.

 

Źródło: dnevnik.si

 

Dodaj komentarz