You are currently viewing Inauguracja PŚ w Klingenthal niezagrożona bez względu na warunki

Inauguracja PŚ w Klingenthal niezagrożona bez względu na warunki

- Inauguracja PŚ w Klingenthal niezagrożona bez względu na warunkiCo prawda finałowe zawody Letniej Grand Prix odbyły się zaledwie kilka dni temu, to włodarze skoczni w Klingenthal już rozpoczęli przygotowania do inauguracyjnych konkursów Pucharu Świata w sezonie 2014/15, które zaplanowane są na drugą połowę listopada. Zarówno fani skoków narciarskich jak i skoczkowie mają nadzieję, że w tym roku pogoda nie będzie przeszkadzała w przebiegu zawodów.

 

Organizatorzy zawodów na Vogtland Arenie w Klingenthal są gotowi na inaugurację nowego sezonu zimowego 2014/15 i zrobią wszystko, by te listopadowe zawody się odbyły bez większych problemów. - Puchar Świata jest niezagrożony, odbędzie się na 100%. Ubiegaliśmy się o prawo organizacji zawodów, ponieważ naprawdę zależy nam na ich organizacji. W takiej sytuacji, nie widzimy innego wyjścia, jak po prostu zorganizować imprezę i to najlepiej jak się da.

Jak wszyscy pamiętamy, na początku ubiegłej zimy z powodu wysokich temperatur powietrza na wielu obiektach istniały problemy z naturalnym naśnieżeniem skoczni. Organizatorzy przekonują jednak, że w tym roku nie powinny one zaistnieć. - Niestety tym razem nie udało się nam zmagazynować zeszłorocznego śniegu. Jeżeli nie zadziała plan A, zawsze trzeba być przygotowanym na wdrożenie planu B, czy nawet C. Dlatego jesteśmy w stałym kontakcie z jedną z fińskich firm zajmujących się produkcją śniegu, poczyniliśmy już nawet pierwsze próby na skoczni w Klingenthal - powiedział Alexnader Ziron, który jest szefem komisji organizacyjnej zawodów w Klingenthal.

Dodajmy, że już podczas finału tegorocznej Letniej Grand Prix (3-4 października) testowano nowe siatki przeciwwiatrowe usytuowane w okolicach progu, mające sprawić, że pierwsza faza lotu skoczków będzie bezpieczniejsza. Trener polskiej kadry, Łukasz Kruczek przyznał, że zdały one egzamin.

Przypomnijmy, że bilety na zawody PŚ w Klingenthal są do nabycia na stronie vogtland-arena.de.

 

Źródło: weltcup-klingenthal.de / berkutschi.com

 

Dodaj komentarz