You are currently viewing Gregor Schlierenzauer o odzyskanej motywacji i efektach współpracy z nowym trenerem

Gregor Schlierenzauer o odzyskanej motywacji i efektach współpracy z nowym trenerem

Schlierenzauer Kuusamo fot.Klaudia.Zadebska - Gregor Schlierenzauer o odzyskanej motywacji i efektach współpracy z nowym treneremAustriacki skoczek, Gregor Schlierenzauer, pełen optymizmu i radości rozpoczął ostatni etap przygotowań do sezonu. Skoczek, który jeszcze niedawno rozważał przerwę w karierze, z zapałem podchodzi do kolejnych sportowych wyzwań. Niemały wpływ na jego dyspozycję ma współpraca z nowym sztabem trenerskim.

 

Aby osiągnąć sukces, niezależnie od dziedziny życia, niezbędna jest motywacja. Szczególną rolę pełni ona w sporcie, gdzie odpowiednie podejście do zawodów może zdecydować o zwycięstwie lub porażce. Gregor Schlierenzauer, który w skokach narciarskich osiągnął bardzo wiele, w pewnym momencie stracił zapał, co bardzo negatywnie wpłynęło na jego sportowe wyniki. 

Od zakończenia poprzedniego sezonu Pucharu Świata zaszły różne zmiany, ostatnia zima nie była dla mnie szczególnie udana. Jednak teraz, pracując z nowym trenerem, odzyskałem motywację – powiedział 24-latek z Fulpmes w wywiadzie dla telewizji Servus TV.

Przemianę Gregora jak i nowe oblicze całej drużyny mogliśmy zauważyć podczas ostatnich miesięcy. Ekipa austriacka nie rezygnowała, jak to miało miejsce w ubiegłych latach, ze startów w letnich cyklach.

Wcześniej mieliśmy więcej swobody. W tym roku nowy trener postawił sobie cel, że chce być ze swoją drużyną podczas większości zawodów LGP. Miał zamiar nadzorować pracę nad techniką skoków i podpatrzeć jak radzą sobie reprezentacje innych krajów – tłumaczy Austriak.

Takie zmiany mogą wpłynąć bardzo pozytywnie na dalszą pracę skoczka. – Udział w konkursach jest najlepszą formą treningów. Sezon letni nie jest tak istotny jak Puchar Świata, ale jest pewnym wskaźnikiem formy zawodnika. Dlatego nasza aktywność w letnich cyklach dużo nam dała. W drużynie panuje bardzo dobre porozumienie między bardziej doświadczonymi skoczkami, a tymi całkiem młodymi. Razem ćwiczymy i staramy się sobie pomagać – zapewnia Tyrolczyk.

Gregor pojawił się na starcie czterech konkursów z cyklu Letniej Grand Prix. We wszystkich uplasował się wśród dziesięciu najlepszych zawodników, w Einsiedeln stanął na najwyższym stopniu podium. Do osiągniętych rezultatów podchodzi jednak z umiarkowanym entuzjazmem. - Wyniki osiągane latem nie są rozstrzygające. Zawodnik zdobywa doświadczenie i obserwuje w jakim punkcie przygotowań aktualnie się znajduje. Może też przyjrzeć się treningom innych drużyn i zobaczyć w jakim kierunku rozwija się sport - zauważa skoczek.

Obecnie jedną z głośniejszych nowinek technicznych są "ochraniacze" na kręgosłup wszyte w kombinezon. Gregor nie podjął jeszcze decyzji czy będzie z nich korzystał: - To bardzo interesujący projekt, szczególnie ciekawy jest wpływ ochraniacza na aerodynamikę i równowagę podczas fazy lotu. Na razie brakuje nam doświadczenia, musimy dobrze przetestować ten sprzęt zanim cokolwiek zdecydujemy - tłumaczy skoczek.

 

Źródło: berkutschi.com

 

 

Dodaj komentarz