You are currently viewing Maciej Maciusiak dla SP: „Najlepsi zawodnicy kadry B mogą startować w PŚ co tydzień”
Trener Maciej Maciusiak z Krzysztofem Biegunem (fot. Andrzej Cienciała)

Maciej Maciusiak dla SP: „Najlepsi zawodnicy kadry B mogą startować w PŚ co tydzień”

Biegun Maciusiak Klingenthal fot.Andrzej.Cienciala - Maciej Maciusiak dla SP: "Najlepsi zawodnicy kadry B mogą startować w PŚ co tydzień"Polska kadra B pod wodzą trenera Macieja Maciusiaka przebywa już w Szczyrku, gdzie trenuje przed nadchodzącymi mistrzostwami Polski. Wśród podopiecznych polskiego szkoleniowca brakuje jedynie Jakuba Wolnego, który po feralnym upadku w czasie finału Letniej Grand Prix w Klingenthal, wciąż przebywa w szpitalu.

 

- Kuba Wolny nadal znajduje się w szpitalu w Nowym Targu, przeszedł już wszelkie badania, jednak nie chcemy jeszcze definitywnie mówić, kiedy będzie mógł powrócić na skocznię. Jeśli wszystko będzie się dobrze goić, może uda mu się poskakać na pierwszym śniegu, jednak niczego nie będziemy robić na siłę i przyspieszaćpowiedział Maciusiak.

Wolny Jakub wisla malinka fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - Maciej Maciusiak dla SP: "Najlepsi zawodnicy kadry B mogą startować w PŚ co tydzień"
Jakub Wolny, fot. Katarzyna Służewska

W Szczyrku trenuje zatem pięciu reprezentantów kadry B: Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus i Aleksander Zniszczoł.

Na uwagę zasługuje szczególnie Biegun, który jak pamiętamy, miał znakomite minione lato i początek sezonu zimowego, kiedy to w inauguracji w Klingenthal został liderem Pucharu Świata. Ostatnie miesiące nie były jednak dla 20-letniego skoczka tak udane. - Spodziewałem się, że ten sezon letni Krzysiek Biegun może mieć nieco słabszy w porównaniu do poprzedniego. Jest aktualnie w dość ciężkim obciążeniu treningowym, więc jest to całkiem normalne. Chciałem jednak, aby tego lata regularnie brał udział w zawodach, aby przyzwyczaił się do cyklu startowego - stwierdził trener kadry B, który nie wykluczył, że Biegun może wystrzelić z formą już podczas skoków na śniegu. Zapewnił też o tym, że Krzysztof Miętus powoli wychodzi z dołka, który ostatnio prezentował na skoczni.

Biegun Krzysztof lot J.Piatkowska 300x199 - Maciej Maciusiak dla SP: "Najlepsi zawodnicy kadry B mogą startować w PŚ co tydzień"
Krzysztof Biegun, fot. Julia Piątkowska

Jak powiedział nam Maciusiak, w przyszłym sezonie zimowym powinniśmy częściej oglądać zawodników kadry B w Pucharze Świata. - Jestem cały czas w dobrym kontakcie z Łukaszem Kruczkiem i sądzę, że powinny być rotacje w składzie na Puchar Świata. Szansę powinni dostawać też najlepsi zawodnicy kadry B, którzy będą mieć formę, mogą dołączać do zawodników kadry A nawet na cotygodniowe Puchary Świata - ocenił.

Zapytany o plany na najbliższe tygodnie, trener odparł: - W planach mamy start w Mistrzostwach Polski w Szczyrku, a później zobaczymy gdzie będą warunki do skakania. Powoli przejdziemy też na rozbieg lodowy, w zależności od tego gdzie będzie przygotowana skocznia - w Oberstdorfie, Klingenthal, Hinzenbach, lub Oberwiesenthal.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz