You are currently viewing Daniel-Andre Tande: „Mam nadzieję na miejsce w kadrze”

Daniel-Andre Tande: „Mam nadzieję na miejsce w kadrze”

W minionym tygodniu 40 zawodników z Flying Team Vikersund trenowało na skoczniach w Szczyrku i Wiśle. Było to już trzecie tego typu zgrupowanie Norwegów w Polsce. Wśród licznej grupy młodych skoczków z północy Europy był m.in. Daniel-Andre Tande, który zabłysnął podczas minionego sezonu letniego.

 

20-letni Daniel-Andre Tande, to wschodząca gwiazda skoków z Norwegi. W zakończonym właśnie sezonie letnim, w którym zadebiutował w cyklu Grand Prix, spisywał się wspaniale. W Hakubie dwukrotnie znalazł się na podium (2. i 3. miejsce) i gdyby nie dyskwalifikacje w Ałamatach, uplasowałby się znacznie wyżej niż na 10. lokacie w klasyfikacji generalnej.

Od trzech lat regularnie przyjeżdżamy do Wisły i Szczyrku z całą grupą. Byłem również w Wiśle na zawodach Pucharu Świata minionej zimy, latem na zawodach Pucharu Kontynentalnego. Zdaję sobie sprawę, że pewnie jestem jednym z niewielu skoczków, który to powie, ale naprawdę lubię skocznię w Wiśle, z jej stromym zeskokiem i przeciwstokiem. Podczas treningów w Szczyrku miałem problemy ze znalezieniem prawidłowej pozycji najazdowej, ale teraz już wszystko jest OK – powiedział Tande podczas treningów na skoczni im. Adama Małysza.

Młody Norweg wyraził również swoje zadowolenie z powodu udanych letnich występów. – Nigdy wcześniej nie skakałem tak dobrze latem, więc jestem bardzo zadowolony z mojej obecnej dyspozycji – powiedział i wspomniał też o planach na najbliższe tygodnie – W najbliższych tygodniach czeka mnie bardzo intensywny trening fizyczny, planujemy również dużo skakać. Już za tydzień jedziemy na kolejne zgrupowanie do Oberstdorfu. Mam nadzieję, że zimą znajdzie się dla mnie miejsce w kadrze, ale to zależy również od pozostałych chłopaków. Z mojej strony mogę powiedzieć, że naprawdę dużo i intensywnie ostatnio pracowałem, mam więc nadzieję, że to zaowocuje.

 

Źródło: berkutschi.com

 

Dodaj komentarz