You are currently viewing Ahonen szuka trenera, Klinga oferuje pomoc

Ahonen szuka trenera, Klinga oferuje pomoc

ahonen janne kd - Ahonen szuka trenera, Klinga oferuje pomocSpore zaskoczenie wywołało w Finlandii zakończenie współpracy Janne Ahonena z jego osobistym trenerem, Ari Saukko, który stwierdził, że ze strony oób trzecich jest na niego wywierana presja. Nie dodał jednak kogo miał na myśli. Sezon zimowy tuż tuż, jednak doświadczony 37-letni skoczek jest zdany nie tylko na siebie. Pomoc zaoferował trener fińskiej kadry narodowej - Jani Klinga.

 

Decyzja Ari Saukko o rezygnacji z funkcji indywidualnego trenera Janne Ahonena była w obliczu nadchodzącej zimy bardzo niespodziewana.

- To nie ze strony Janiego Klingi i Kari Ylianttili czuliśmy presję. Szanuję decyzję Ariego. Teraz mogę działać bez trenera, ale kiedy powrócę na skocznię, sprawa wygląda inaczej. Wtedy potrzebny jest trener. Sprawa jest na tyle świeża, że nie miałem czasu tego zaplanować - stwierdził sam zawodnik, który jeszcze przed pierwszymi skokami na śniegu chce znaleźć nowego indywidualnego szkoleniowca.

- To zaskakujące rozwiązanie, nie wiem jakie są jego przyczyny. Nie czułem, abyśmy wywierali na kimkolwiek presję. Ktoś musi teraz jednak oceniać i opiniować skoki Janne, aby było to przejrzyste - powiedział Jani Klinga i zapewnił - Janne wciąż przechodzi rehabilitację kolana, ale nadal jest w drużynie narodowej. My udzielimy mu wszelkiej pomocy.

Fiński zespół w przyszłym tygodniu uda się na zgrupowanie do niemieckiego Oberstdorfu, jednak nie wezmą w nim udziału zarówno Ahonen, jak i Janne Happonen, który z powodu ciągłych problemów z kontuzjami postanowił poddać się pełnej rehabilitacji kolana przez najbliższy rok.

 

Źródło: mtv.fi

 

Dodaj komentarz