You are currently viewing Morgenstern i Diethart wyróżnieni złotym i srebrnym Czajnikiem Tekanne
Thomas Morgenstern - triumfator LGP i PŚ (fot. Julia Piątkowska)

Morgenstern i Diethart wyróżnieni złotym i srebrnym Czajnikiem Tekanne

Morgenstern Thomas fot.J.Piatkowska - Morgenstern i Diethart wyróżnieni złotym i srebrnym Czajnikiem TekanneJuż po raz 35. przyznano w Austrii specjalne nagrody, które są wyrazem zarówno uznania za sportowe osiągnięcia narciarzy, jak i sympatii fanów – złote i srebrne czajniki firmy Teeekanne. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch skoczków narciarskich – Thomas Morgenstern oraz Thomas Diethart.

 
Diethart Thomas Zakopane B.Leja  300x200 - Morgenstern i Diethart wyróżnieni złotym i srebrnym Czajnikiem Tekanne
Thomas Diethart, fot. Bartosz Leja

Czajniki Teekanne można określić jako nagrodę dla najpopularniejszych austriackich sportowców. Podczas uroczystej gali we Wiedniu, za sezon 2013/2014 wyróżnieli zostali: Marcel Hirscher (narciarstwo alpejskie mężczyzn), Anna Fenninger (narciarstwo alpejskie kobiet) i Thomas Morgenstern (narciarstwo klasyczne), kórzy otrzymali „Złote Czajniki” oraz Thomas Diethart (debiutant roku), który został uhonorowany „Srebrnym Czajnikiem”.

Ta specjalna nagroda przyznawana przez austriacką firmę Teekanne jest wręczana austriackim sportowcom od 1979 roku. W zeszłym roku jest laureatem był m.in. Gregor Schlierenzauer.

 

Źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz