You are currently viewing Schlierenzauer celuje w rekordową liczbę zwycięstw w Pucharze Świata

Schlierenzauer celuje w rekordową liczbę zwycięstw w Pucharze Świata

Schlieri S.P - Schlierenzauer celuje w rekordową liczbę zwycięstw w Pucharze ŚwiataGregor Schlierenzauer, który obecnie bardzo dobrze dogaduje się z nowym trenerem austriackiej kadry, Heinzem Kuttinem, przyznał, że od byłego szkoleniowca, Alexandra Pointnera także wiele się nauczył. Dodał jednak, że potrzebował nowego impulsu. - Można być skutecznym jedynie wtedy, gdy posiada się wewnętrzną radość i satysfakcję z tego co się robi - mówi popularny Schlieri.

 

Napięcia na linii Schlierenzauer - Pointner pojawiły się już przed ponad rokiem, jednak ich kulminacja nastąpiła podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Po zakończeniu sezonu Schlieri zastanawiał się nad przyszłością sportowej kariery. - Myśl o przerwie w karierze, przez krótki czas była bardzo silna, ale rozmowy z nowym sztabem szkoleniowym dały mi wielką motywację. Heinz Kuttin ma ludzkie podejście. Mogę mu spojrzeć w oczy i wiem, że się dogadamy - mówi Schlierenzauer i dodaje - Można być skutecznym jedynie wtedy, gdy posiada się wewnętrzną radość i satysfakcję z tego co się robi. Brakowało mi tego przez ostatnie dwa, trzy lata.

24-letni austriacki skoczek już stawia sobie cele na nadchodzący sezon zimowy. Przyznaje, że chciałby wyprzedzić słynnego austriackiego narciarza alpejskiego, Hermanna Maiera, w liczbie wygranych konkursów Pucharu Świata. Maier ma na swoim koncie 54 triumfy, a Schlierenzauer 52. W skokach narciarskich Schlieri jest już niekwestionowanym liderem pod tym względem. Utytułowany skoczek powiedział też, że z niecierpliwością oczekuje lotów narciarskich na nowej, zmodernizowanej skoczni Kulm w Tauplitz / Bad Mitterndorf.

 

Źródło: oe24.at / kleinezeitung.at

 

Dodaj komentarz