You are currently viewing Kamil Stoch założył własny klub narciarski – Eve-nement Zakopane

Kamil Stoch założył własny klub narciarski – Eve-nement Zakopane

Stoch Kamil S.Piwowar nr - Kamil Stoch założył własny klub narciarski - Eve-nement ZakopaneW zimowej stolicy Polski powstał właśnie nowy klub narciarski KS Eve-nement Zakopane. Głównym inicjatorem, a także członkiem klubu jest nasz dwukrotny olimpijczyk z Soczi, Kamil Stoch. Do naszego najlepszego skoczka dołączył już także Stefan Hula. Po raz pierwszy w barwach nowego klubu skoczkowie ci wystąpili w mistrzostwach Polski w Szczyrku (11 października).

 

WKS Zakopane to nazwa klubu narciarskiego, który przez ostatnie lata reprezentował Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski postanowił jednak założyć swój własny klub. KS Eve-nement Zakopane ma być szansą dla młodych zawodników, którym skoczek chce przekazać swoją pasję, wiedzę i doświadczenie. Nowo powstały klub to także pomysł żony naszego skoczka – Ewy Bilan-Stoch, która wraz z mężem chce stworzyć młodym zawodnikom szansę do rozwoju. Jak podkreśla mistrz świata, cel ma być tylko jeden: „dać jak najwięcej od siebie, a później oczekiwać złotych medali”.

Klub będzie funkcjonował pod bacznym okiem Ewy Bilan-Stoch, która została prezesem KS Eve-nementu Zakopane. Trenerem nowopowstałego klubu został Andrzej Zarycki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już wkrótce ruszy nabór dzieci w wieku 7-11 lat.

Przypomnijmy że Kamil Stoch wcześniej reprezentował takie kluby jak AZS Zakopane, LKS Poroniec Poronin i LKS Ząb.

 

informacja własna

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Jozef

    Panie Kamilu !! Pana osiągnięcia sportowe i osobiste również są wielkie. Jeśli zawodnik z problemami zdrowotnymi..operacje choroba zdobywa w drużynie brąz..i jest w 10 z..prawie 800 pkt w PS to nie ma się co martwic…tylko ZDROWIA…..starsza osoba 72l(wlkpolskie)

Dodaj komentarz