You are currently viewing Sześciu Niemców pewnych występu w inauguracji PŚ w Klingenthal

Sześciu Niemców pewnych występu w inauguracji PŚ w Klingenthal

Neumayer Michael Planica J.Piatkowska - Sześciu Niemców pewnych występu w inauguracji PŚ w KlingenthalNa niecałe pięć tygodni przed rozpoczęciem zimowego Pucharu Świata, znamy już prawie pełny skład reprezentacji Niemiec, który zaprezentuje się na Vogtland Arenie w Klingenthal. Trener Werner Schuster podał już sześć nazwisk niemieckich skoczków, którzy zainaugurują sezon 2014/2015.

 

Niemcy będą mogli wystawić w inauguracyjnych kwalifikacjach w Klingenthal siedmiu skoczków. Na chwilę obecną, pewny jest występ następującej szóstki: Severin Freund, Andreas Wellinger, Andreas Wank, Marinus Kraus, Richard Freitag, Michael Neumayer. Pierwsza piątka jest tożsama z olimpijskim składem Niemiec podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Do składu dołączy zatem 35-letni Neumayer. - On walczył zawzięcie o kontynuowanie swojej kariery i dzięki temu zdobył miejsce w składzie - przyznał Schuster.

Wciąż kwestią otwartą jest to, kto zajmie siódme miejsce w drużynie, która zainauguruje zimowy sezon. Przypomnijmy, że pierwsze konkursy Pucharu Świata 2014/2015 odbędą się w dniach 22-23 listopada w Klingenthal.

 

Źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz