You are currently viewing Polacy, Niemcy i Słoweńcy z najwyższymi kwotami startowymi

Polacy, Niemcy i Słoweńcy z najwyższymi kwotami startowymi

Zyla Piotr S.Piwowar Oslo - Polacy, Niemcy i Słoweńcy z najwyższymi kwotami startowymiWiemy już ilu reprezentantów będą mogły wystawić poszczególne kraje na początku zimowego sezonu Pucharu Świata 2014/2015. Najwięcej w kwalifikacjach będziemy mogli oglądać Polaków, Niemców i Słoweńców. Inauguracyjne kwoty startowe będą obowiązywać przez pierwsze pięć zimowych weekendów PŚ składających się na trzeci period sezonu.

 

Kwoty startowe, o które walczyły poszczególne reprezentacje w drugim periodzie sezonu 2014/2015, trwającego latem, są najbardziej korzystne dla reprezentacji Polski, Niemiec i Słowenii. Te kraje mają prawo wystawić do kwalifikacji zawodów Pucharu Świata aż siedmiu skoczków. Po sześciu zawodników będą mogli nominować Austriacy i Norwegowie, a pięciu Japończycy. Po czterech skoczków będzie można zobaczyć z: Czech, Finlandii, Rosji i Szwajcarii. Trzech reprezentantów będę mogli wystawić Włosi. Pozostałe kadry mają prawo wystawić maksymalnie dwóch zawodników do kwalifikacji PŚ.

Takie kwoty startowe będą obowiązywać przez pięć pierwszych weekendów PŚ, składających się na trzeci period całego sezonu. Będą to zawody w niemieckim Klingenhtal (22-23 listopada), fińskim Kuusamo (28-29 listopada), norweskim Lillehammer (6-7 grudnia), rosyjskim Niżnym Tagilu (13-14 grudnia) i szwajcarskim Engelbergu (20-21 grudnia). Po tym okresie zostanie przygotowany nowy ranking oparty na wynikach zawodów Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego.

Kwoty startowe w PŚ na 3. period sezonu 2014/2015:

7 zawodników - Polska, Niemcy, Słowenia
6 zawodników - Austria, Norwegia
5 zawodników - Japonia
4 zawodników - Czechy Finlandia, Rosja, Szwajcaria
3 zawodników - Włochy
2 zawodników - pozostałe reprezentacje

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz