You are currently viewing Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „Kadra na Klingenthal będzie podana w ostatniej chwili”

Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „Kadra na Klingenthal będzie podana w ostatniej chwili”

Kruczek Lukasz M.Grzywa - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "Kadra na Klingenthal będzie podana w ostatniej chwili"Polscy skoczkowie w kilka dni temu zakończyli zgrupowanie regeneracyjne w słonecznej Turcji. Jak co roku przed sezonem zimowym właśnie tam „ładowali akumulatory”, jednak to nie wypoczynek był głównym celem obozu.  Jak zapewnił Łukasz Kruczek, zawodnicy kadry A mieli zwiększoną dawkę treningów.

 

W zgrupowaniu regeneracyjnym w Turcji wzięli udział skoczkowie kadry A, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro, Dawid Kubacki i Klemens Murańka wraz ze sztabem szkoleniowym – Łukaszem Kruczkiem, Zbigniewem Klimowskim, Grzegorzem Sobczykiem, Łukaszem Gębalą i Kacprem Skrobotem.

Ten czas oceniam bardzo dobrze. Już cyklicznie, jak w minionych sezonach pomiędzy sezonem letnim, a zimowym jest okres na trening typowo motoryczny. Tego roku realizowaliśmy go w Turcji. Był to przede wszystkim trening, można nawet powiedzieć, że jego dawka była zwiększona – powiedział Kruczek i dodał – Zawodnicy pracowali głównie nad mocą, ale były też elementy stabilizacji oraz indywidualne kwestie, które poszczególni zawodnicy mają do poprawienia.

Jak wiemy, trener kadry niemieckiej, Werner Schuster, już nominował sześciu zawodników do składu na inauguracyjne zawody PŚ w Klingenthal. Trener Łukasz Kruczek nie przewiduje tak wczesnych decyzji: –Nie zmieniamy zasad. Kadra będzie podana w ostatniej chwili, jak co roku. Najpierw skoki na rozbiegach lodowych, sprawdzenie dyspozycji i dopiero wtedy powołanie na pierwsze zawody – zapewnia.

Wiemy już, że polska kadra A już w sobotę wyruszy do Oberstdorfu, gdzie odda pierwsze skoki na skoczni o rozbiegu lodowym, jutro natomiast nasi skoczkowie będą trenować w Szczyrku.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz