You are currently viewing Drużyny trenują na lodowych torach najazdowych w Oberstdorfie

Drużyny trenują na lodowych torach najazdowych w Oberstdorfie

oberstdorf schattenbergschanze debenutzerackerboy - Drużyny trenują na lodowych torach najazdowych w OberstdorfieTrwa ostatnia faza przygotowań do sezonu zimowego. Zawodnicy chcą optymalnie wykorzystać ostatnie tygodnie przed inauguracją Pucharu Świata w Klingenthal. Wiele drużyn zdecydowało się doszlifować formę w Oberstdorfie, gdzie już wczesną jesienią można korzystać z torów lodowych.

 

Od ponad dziesięciu lat, jako pierwsza skocznia, na której rozgrywany jest Puchar Świata, posiadamy specjalny system chłodzący tory najazdowe. Jest on wykorzystywany podczas konkursów inaugurujących Turniej Czterech Skoczni. Przez ostatnie lata technologia ta poszła do przodu i teraz możemy dać drużynom możliwość trenowania jesienią w warunkach przypominających te zimowe. Nawet przy temperaturze 20 stopni jesteśmy w stanie uruchomić aparaturę – tłumaczy Stefan Huber, przedstawiciel Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

Obiekt Schattenbergschanze jako pierwsi odwiedzili skoczkowie z Norwegii, na czele z Andersem Bardalem, Andersem Jacobsenem i Tomem Hilde. Zawodnicy byli bardzo zadowoleni z treningów, o czym niektórzy z nich poinformowali fanów poprzez media społecznościowe. W kolejnych dniach swój przyjazd zapowiedzieli Austriacy, którym zależy na jak najlepszym rozpoczęciu sezonu pod opieką nowego trenera. Do Oberstdorfu przybędą też mistrzowie olimpijscy z Soczi (Andreas Wank, Andreas Wellinger, Severin Freund, Marinus Kraus). Już w sobotę zawita tam także polska kadra A (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Klemens Murańka), a w następną środę – Czesi.

– Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie naszym obiektem. Świadczy to o uznaniu jakie wypracowaliśmy sobie w ostatnich latach. Trening w Oberstdorfie jest dla drużyn narodowych ważnym filarem przygotowania do zimy – podsumowuje Huber.

 

Źródło: erdinger-arena.de

 

Dodaj komentarz