You are currently viewing Oberstdorf chce powalczyć o organizację Mistrzostw Świata w 2021 roku
Złoty medal Mistrzostw Świata FIS

Oberstdorf chce powalczyć o organizację Mistrzostw Świata w 2021 roku

FIS World Ski Championships Gold Medal Mistrzostwa.Swiata.zloto .medal  - Oberstdorf chce powalczyć o organizację Mistrzostw Świata w 2021 rokuOberstdorf pomimo czterech porażek z rzędu, ponownie zamierza powalczyć o organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym – tym razem w grę wchodzi czempionat w 2021 roku. Warto zaznaczyć, że po raz ostatni MŚ odbywały się na Schattenbergschanze w 2005 roku.

 

Oberstdorf składał wnioski o organizację Mistrzostw Świata w 2013, 2015, 2017 i 2019 roku, niestety wszystkie kandydatury zostały jak dotąd rozpatrzone negatywnie.

- Jako klub narciarski zrobimy wszystko, aby otrzymać organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2021 roku, ponieważ Oberstdorf na to zasługuje – stwierdził przedstawiciel władz tamtejszego klubu narciarskiego Peter Kruijer.

Obecnie władze Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) muszą podjąć decyzję o złożeniu wniosku do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. - Musimy sprawdzić, czy to ma sens – powiedział Franz Steinle z DSV. Przypomnijmy, że najbliższe Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym odbędą się w 2015 roku w szwedzkim Falun, później krajowy czempionat zagości w fińskim Lahti (2017 r.) i austriackim Seefeld (2019 r.).

 

Źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz