You are currently viewing Andrzej Zapotoczny dla SkokiPolska: „Powinienem częściej dostawać szansę”

Andrzej Zapotoczny dla SkokiPolska: „Powinienem częściej dostawać szansę”

Polska kadra juniorów wraz z czeterema zawodnikami spoza kadr, będącymi w wysokiej dyspozycji, w minionym tygodniu wzięła udział w zgrupowaniu w austriackim Hinzenbach. W tej grupie znalazł się także Andrzej Zapotoczny, który mimo treningu poza grupami reprezentacyjnymi punktował w zawodach rangi FIS i wciąż ma nadzieję na powrót do kadry.

 

W dniach 21-25 października (wtorek-sobota) w Hinzenbach przebywała kadra juniorska, czyli: Paweł Gut, Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski, Adam Ruda i Andrzej Stękała. Wraz z nimi na Aigner-Schanze (HS-94) na torach lodowych, trenowało czterech wyróżniających się skoczków spoza kadr: Stanisław Biela, Jakub Kot, Grzegorz Miętus, a także Andrzej Zapotoczny, którego zapytaliśmy o ocenę obozu szkoleniowego oraz o aspiracje związane z nadchodzącą zimą.

FIS.Cup .Szczyrk.lato .2014 Ruda.Zapotoczny.Prislic fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Andrzej Zapotoczny dla SkokiPolska: "Powinienem częściej dostawać szansę"
Podium tegorocznego letniego FIS Cup w Szczyrku (od lewej: A.Ruda, A.Zapotoczny, E.Prislic), fot. Julia Piątkowska

– Zgrupowanie uważam za bardzo udane. Wszystkie treningi, które mieliśmy zaplanowane, odbyły się bez problemów. Sam obiekt nie należy do łatwych, ale moje skoki na nim były udane i bez większych błędów – powiedział skoczek klubu AZS Zakopane.

Przypomnijmy, że popularny „Dedek” w poprzednich sezonach był w polskiej kadrze młodzieżowej, jednak obecnie znajduje się poza tą grupą. Mimo tego minione lato mógł zaliczyć do całkiem udanych, plasował się na podium Pucharu Prezesa PZN, punktował w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego, a także zwyciężył w zawodach FIS Cup w Szczyrku.

Myślę, że powinienem dostawać częściej szansę udziału w zawodach. Zobaczymy jednak co pokaże sezon zimowy. Oczywiscie liczę także w przyszłości na ponowne dostanie się do kadry. Sądzę, że jak moja forma będzie nadal rosła i będą dobre wyniki, to jest taka szansa – stwierdził 23-latek.

Zapytany o plany na najbliższe tygodnie i oczekiwania wobec zimy, odparł: – Teraz w planach mam przygotowanie się do sezonu zimowego i wejście w ten sezon w jak najlepszej dyspozycji. Oczywiście mam też konkretne cele, czyli start w Pucharze Świata, a także regularne startowanie w Pucharze Kontynentalnym i zajmowanie miejsc w okolicach czołowej dziesiątki.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz