You are currently viewing Organizatorzy PŚ w Klingenthal: „Śniegu nie zabraknie”

Organizatorzy PŚ w Klingenthal: „Śniegu nie zabraknie”

Dokładnie 25 dni dzieli nas od pierwszych, inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Tyle czasu mają także organizatorzy imprezy, na to, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Jak wiadomo malownicze niemieckie miasto bywa bardzo kapryśne, szczególnie jeśli chodzi o warunki pogodowe.

 

Wszystko wskazuje na to, że także i tego problemu włodarze Vogtland Areny się nie obawiają. Jak zapewnia Alexander Ziron, szef komitetu organizacyjnego inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Klingenthal "konkursy tegorocznego Pucharu Świata odbędą się na 100%".

Jak twierdzi Ziron, organizatorzy przygotowani są na wszystko, zawsze bowiem mają w zapasie plan B. Zeszłej zimy pomimo braku białego puchu, zawody odbyły się dzięki zmagazynowaniu śniegu, który ku zaskoczeniu wielu osób przetrwał i letnie upalne dni. W tym roku, ta sztuka nie udała się z powodu zbyt wysokich letnich temperatur. Obecnie jednak niskie temperatury, które już dają się we znaki mieszkańcom Europy, pozwolą na wyprodukowanie śniegu, który z pewnością wystarczy, na pokrycie całej skoczni. - Mogę obiecać, że inauguracyjne zawody tegorocznego Pucharu Świata nie zostaną odwołane z powodu braku śniegu - stwierdził Alexander Ziron.

Dodatkowo dwie siatki, które zostały zamontowane po obu stronach zeskoku, mają nie dopuścić do sytuacji, w której zawody są przerywane z powodu zmiennych podmuchów wiatru. Spora niespodzianka czeka także i fanów, którzy chcą bezpośrednio spotkać się  z zawodnikami. W strefie kibiców zostały wydłużone pierwsze rzędy, tak aby większa ilość osób, miała okazję oko w oko spotkać się ze swoimi ulubionym skoczkami. Infrastukura skoczni cały czas jest modernizowana. Świadczy o tym także powiększone centrum prasowe. Nic w tym dziwnego, gdyż zainteresowanie mediów imprezą jest ogromne.

- Mamy możliwość pokazania się na całym świecie. Wartość medialna imprezy dla Klingenthal, jak i całej Saksonii jest nie do przecenienia - zakończył szef komitetu orgzanizacyjnego zawodów w Klingenthal.

Cały wywiad z Alexandrem Zironem na temat inauguracji PŚ 2014/2015 jest dostępny na portalu Berkutschi.com.

 

Źródło: berkutschi.com

 

Dodaj komentarz