You are currently viewing Dłuższa przerwa w treningach Sebastiana Hebla

Dłuższa przerwa w treningach Sebastiana Hebla

Hebel Sebastian J.Piatkowska - Dłuższa przerwa w treningach Sebastiana HeblaSebastian Hebel, 19-letni skoczek klubu SSR LZS Sokół Szczyrk i reprezentant kadry juniorskiej, będzie musiał wydłużyć przerwę w treningach. Skoczek w ostatnich miesiącach doznał dwukrotnie upadków, a konsekwencją tego drugiego jest kontuzja kolana. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie postępowania medycznego przy kontuzji, skoczek nadrabia zaległości na studiach.

Pech reprezentanta Polski ciągnie się od końca sierpnia, kiedy doznał upadku w czasie zgrupowania kadry na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i na ponad tydzień musiał przerwać treningi. Los nie oszczędził Sebastiana w szwajcarskim Einsiedeln (6-7 września, zawody FIS Cup), w oficjalnym treningu doznał kolejnego upadku i kontuzji kolana. Skoczek przeszedł podstawowe badania, jednak z powodu opuchlizny, która wciąż się utrzymuje, dalsza diagnostyka nie była możliwa. Przerwa w treningach znacząco się wydłuża. Na razie nie wiadomo jakie będą dalsze plany leczenia kontuzjowanego zawodnika.

Na razie wskazana jest przerwa od treningów, ponieważ kolano cały czas jest spuchnięte. Po rezonansie magnetycznym okaże się czy operacja będzie potrzebna czy też nie i kiedy ewentualnie będę mógł wrócić na skocznie – tłumaczy Hebel.

Dalszy przebieg rekonwalescencji będzie zależał od wyniku badania rezonansu magnetycznego. Sam skoczek przyznaje, że z powodu braku diagnozy jest dobrej myśli. Nie jest to jego pierwszy problem z tymże kolanem: – Pół roku temu miałem już operacje na to kolano, generalnie podczas skakania odczuwałem drobny ból, ale nie na tyle, żeby przeszkadzało mi to w treningach.

Sebastianowi życzymy pomyślnej diagnozy i szybkiego powrotu do zdrowia!

 

Źródło: Anna Karczewska PZN

 

Dodaj komentarz