You are currently viewing Pierwsze skoki Polaków na torach lodowych w Hinzenbach i Oberstdorfie

Pierwsze skoki Polaków na torach lodowych w Hinzenbach i Oberstdorfie

Kot Maciej lot J.Piatkowska - Pierwsze skoki Polaków na torach lodowych w Hinzenbach i OberstdorfiePolska kadra skoczków narciarskich pod wodzą Łukasz Kruczka odbyła zgrupowania przed zimowym sezonem PŚ 2014/2015 w austriackim Hinzenbach i niemieckim Oberstdorfie. Zawodnicy trenowali na lodowych rozbiegach. Skoczkowie mają jeszcze w planach jutrzejszy poranny trening na Schattenbergschanze po czym wrócą do kraju. 

 
Kot.Maciej.Facebook.Oberstdorf.lato zima 2014 300x210 - Pierwsze skoki Polaków na torach lodowych w Hinzenbach i Oberstdorfie
Tory lodowe w Oberstdofie, fot. Maciej Kot / Facebook

Pierwotnie plan polskiej kadry zakładał pierwsze zgrupowanie w niemieckim Oberstdorfie, gdzie zjechała większość czołowych ekip europejskich skoczków narciarskich, jednak aura pogodowa sprawiła, że opady śniegu wymusiły chwilowe zamknięcie obiektu. Reprezentacja w sobotę zameldowała się więc w austriackim Hinzenbach, gdzie na Aigner-Schanze (K-85 / HS-94) oddała pierwsze skoki na lodowych torach najazdowych. Po zakończonych treningach w Austrii, Polacy przejechali w poniedziałek do Niemiec, gdzie jutro na Schattenbergschanze (K-120 / HS-137) zakończą drugie zgrupowanie przed zbliżającym się Pucharem Świata 2014/2015.

W austriacko-niemieckim obozie biorą udział skoczkowie kadry A, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Maciej Kot. Wraz z nimi na tamtejszych obiektach skaczą podopieczni Macieja Maciusiaka z kadry B, czyli: Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus i Aleksander Zniszczoł. W poprzednim tygodniu w Hinzenbach pojawili się także polscy juniorzy.

Szkoleniowiec polskiej kadry Łukasz Kruczek jest zadowolony z przebiegu zmiany torów z letnich – porcelanowych, na zimowe – lodowe i jak sam przyznał, odbyła się ona bez problemów. Skoczkowie mają w planach jeszcze dalsze zgrupowania na rozbiegach lodowych, o tym na jakim obiekcie będą ćwiczyć zdecyduje przygotowanie danej skoczni. W grę wchodzą skocznie m.in. w Oberwiesenthal, a także we wspomnianym Hinzenbach i Oberstdorfie.

 

Źródło: informacja własna / oficjalny profil Macieja Kota na Facebooku

 

Dodaj komentarz