You are currently viewing PŚ Klingenthal: fińska firma pomaga w produkcji śniegu

PŚ Klingenthal: fińska firma pomaga w produkcji śniegu

Nieco ponad trzy tygodnie dzieli nas od inaugurującego sezon PŚ 2014/2015 konkursu w niemieckim Klingenthal. Organizatorzy zapewniali już kilka dni temu, że żadne warunki pogodowe nie powstrzymają ich od perfekcyjnego przygotowania obiektu. Na Vogtland Arenie rozpoczęto produkcję śniegu.

 

Niemcy, nauczeni doświadczeniem z IO w Soczi, zatrudnili przy śnieżnych przygotowaniach obiektu ekspertów z Finlandii z firmy Snow-Tek. W ciągu 10-15 dni wyprodukowanych zostanie około 3000 metrów sześciennych białego puchu. Obiekt inauguracyjnych zmagań Pucharu Świata ma być gotowy najpóźniej 20 listopada. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na zmagazynowanie śniegu z zeszłego roku i wykorzystanie go w kolejnym konkursie.

- Widzieliśmy pracę firmy z Finlandii w reportażu o igrzyskach w Soczi. Byliśmy przekonani o wysokiej jakości tego śniegu, przy jego produkcji nie są istotne warunki pogodowe, a to jest ważne ze względu na ekologiczny i energetyczny punkt widzenia. Ten rodzaj tworzenia śniegu jest jednak związany z pewnym nakładem finansowym. Rok temu również ponieśliśmy koszty przechowywania śniegu w magazynie. Najważniejsze jednak jest to, że możemy wszystko zaplanować i jesteśmy w stanie zagwarantować dobrze przygotowany obiekt – stwierdził szef komitetu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata w Klingenthal, Alexander Ziron.

Pracownicy fińskiej firmy pracującej w Klingenthal zapewniają o jakości i możliwościach tworzenia śniegu nawet w trzydziestostopniowy upał: - W specjalnych ciężarówkach mrozimy wodę a następnie powstały lód rozdrabniamy i wydmuchujemy jako sztuczny śnieg. Wszystko bez użycia środków chemicznych.

Najważniejsze jest to, że możemy wszystko zaplanować i jesteśmy w stanie zagwarantować dobrze przygotowany obiekt - twierdzi Alexander Ziron. odpowiedzialny za inauguracyjne zawody PŚ w Klingenthal.

Naczelny koordynator zawodów jest zadowolony z fińskiego systemu produkcji białego puchu, który zapewni odpowiednie, zimowe wrażenie. Skocznia będzie wyglądać lepiej niż w poprzednim sezonie. Tym razem śnieg nie będzie brązowy, a biały.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz